Fotoğrafın Duayeni Toprağa Verildi

Renkli kişiliği ve duayen kimliğiyle çok sevilen Ara Güler 17 Ekim günü hayata gözlerini yummuştu. 90 yaşında hayata gözlerini yuman Güler’in cenazesi Şişli Ermeni Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Fotoğrafın Duayeni Toprağa Verildi

Türkiye’nin usta foto muhabiri Ara Güler’in cenaze töreninin öncesinde Beyoğlu Belediyesi, Güler’in hayatını anlatan bir filmi yayınladı. Duayenin cenaze törenine üst düzey yetkililer ve iş adamları katıldı. Güler’in yakınındaki pek çok isim de cenaze merasiminde konuştu.

Duayen fotoğrafçının asistanı Fatih Aslan, son anına kadar yanında olduğunu ve müzesini bütün Türk milletine emanet ettiğini aktardı. Daha önce pek çok aile ferdinin vefatını gördüğünü paylaşan Aslan, bu kadar üzüleceğini tahmin etmediğini kaydetti.

O Bir Dünya Fotoğrafçısıydı

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ara Güler hakkında önemli bilgiler verdi. Güler’in dünya vatandaşı ve dünya fotoğrafçısı olduğunu söyleyen Kalın, Güler’in foto muhabirim ifadelerini hatırlattı. Güler’in renkli bir kişiliğinden ve tevazu yaptığından bahseden Kalın, Güler’in Türkiye’ye çok büyük bir miras bıraktığını vurguladı.

Güler’in dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısı arasında yer almakta olduğunu aktaran Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, değerli sanatçının yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü aktardı. Yakınlarına ve sevenlerine de başsağlığı dilemeyi ihmal etmeyen Kalın, sözlerini bu ifadelerle noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 15:29

YORUM EKLE