Fox TV Azerbaycan Yayını Neden Durduruldu

Fatih Portakal eleştirdi, Fox TV Azerbaycan Yayını durduruldu. Azerbeycan’da Portakal için keskin eleştiriler yapılırken, Portakal “Söyleceğimi söyledim “ dedi.

Fox TV Azerbaycan Yayını Neden Durduruldu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in birinci yardımcısı olarak eşini ataması ile ilgili Fatih Portakal'ın yaptığı yorumlar Azerbaycan’ı kızdırdı. Azerbaycan’da büyük tepkilere yol açan Portakal’ın yorumları sonrasında Fox TV Azerbaycan Yayını  durduruldu.
 
Fatih Portakal’ın sunduğu ana haberlerde İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyev'i, Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı olarak ile ilgili yaptığı yorumlar sonrası Azerbeycan’da birçok sivil toplum kuruluşu ve milletvekilleri tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler.
Fatih portakal, Azerbeycan’da yarı başkanlık sisteminin olduğu ve aileden aileye geçen bu başkanlık sistemi gibi Aliyev’in eşinin başkan yardımcısı olmasını eleştirmişti, bu tür bir yönetim biçiminin demokrasi olmadığını söylemişti.

Bazı haber siteleri ve gazetelerde de Portakal’ın yorumlarının Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilere zarar verdiği şeklinde haberler manşetten yayınlandı.Fox TV yayını acaba intenet üzerinden izlenebiliyor mu?, sorusunu akıllara getirdi.

İntenet üzerinden izlenebiliyor mu;

Tepkilerin çok olması ve tepkilerin artarak ilerlemesi sebebi ile Azerbaycan Hükümeti akşam saatlerinde Fox TV’nin Azerbaycan yayınını durdurma kararı aldı. Azerbaycan'da kablolu yayını sağlayan devlet şirketi Aile TV'den yapılan açıklamada, Azerbaycan'da şu an Türksat üzerinden yayından kaldırıldı ve hem Türksat hem de diğer yayın sağlayıcı kuruluşların FOX'u Azerbaycan şebekesinden çıkaracağı belirtiliyor.
Fatih Portakal ise Azerbeycan’daki tepkiler ve yayının kesilmesine dair “söyleyeceğimi söyledim” açıklaması yaptı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 15:18

YORUM EKLE