Gençlik ve Spor Bakanlığı Engelli ve Eski Hükümlü Dahil 3 bin 243 Sürekli İşçi Alacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3243 işçi alımı yapacağını duyurdu. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, il ve ilçe müdürlüklerinde personele ihtiyaç duyduklarını ve 3243 sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Engelli ve Eski Hükümlü Dahil 3 bin 243 Sürekli İşçi Alacak!

3 bin 243 Personel Alımı Yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 278’i engelli ve 146’sı eski hükümlü olmak üzere toplam 3243 sürekli işçi alımı yapacak. Bu alımlar bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerinde istihdam sağlamak amacıyla yapılacak. İşe alınacak sürekli işçilerin şu kadroları alınması bekleniyor; temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (Pedallı araçlar için), otobüs kaptanı, aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı, güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson, resepsiyon görevlisi, soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım/teknolojisi teknikeri, çim alan tesisi ve yönetim teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri ve muhasebeci.

Engelli ve eski hükümlü olanlar temizlik görevlisi olarak işe alınacak. Başvuru yapmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olması gerekiyor.

Çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri ve muhasebeci alımlarında sözlü sınav yapılacak. Diğer çalışma alanlarına başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kurayla belirlenecek ve kurada belirlenen adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava çağırılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:12

YORUM EKLE