Genel Afta Son Durum Ne? Af ve Ceza İndirimi Teklifi Yasası Ne Zaman Yürürlüğe Girecek? İşte Son Gelişmeler!

Adalet Bakanlığı'nın af çalışmalarıyla ilgili son durumu AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay aktardı. Aktay, af konusunda çalışma yapıldığını doğruladı. Genel af konusundaki son çalışma ve gelişmeler konusunda geniş bilgiler haberimizin devamında.

Genel Afta Son Durum Ne? Af ve Ceza İndirimi Teklifi Yasası Ne Zaman Yürürlüğe Girecek? İşte Son Gelişmeler!

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aktay, Adalet Bakanlığı’nın af konusunda çalışma yürüttüğünü duyurdu. Parti Sözcüsü, geçmişe dönük 5 yıllık affın çıkarılması yönünde çalışmalar yapıldığı yönünde ise, detaylar hakkında bilgi sahibi olmadığını anlattı.

AK Parti’de yer alan yetkili isimler, cezaevlerinin durumlarının göz önünde bulundurulacağını ve bu bağlamda çalışmalara yön verileceğini belirtmekteydi. Aktay, çalışmalarda yeni bir gelişme olması halinde kamuoyu ile gereken bilgi paylaşımının yapılacağını duyurdu.

HDP Çalışmalara Katılım Sağlamıyor

Aktay, HDP’li isimlerin Anayasa çalışmalarına katılım sağlayıp sağlamadığı yönündeki bir soruya ise, partinin milli birlik havasını sürdürmediği şeklinde yanıtladı. HDP’nin terör örgütleriyle işbirliği içerisinde olduğunu konuşan Parti Sözcüsü, ancak bu partideki isimlerin halk tarafından seçildiğine işaret etti. Aktay, HDP’nin halk sayesinde meclise girdiğini anlatırken, aynı zamanda oy aldıkları insanlardan da bir hayli kopuk olduğunu konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 16:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya alyansoğlu
Hülya alyansoğlu - 5 ay Önce

Çıksın artık afffff içerde binlerce masum var yazık yerlerde yatıyorlar hepsi hasta affff çıkmazsa artık oyyyyy yok yeter ayrıca cezayı mahkum deyil dışarda aileler çekiyor yokluk mücadele etmekten yorulduk şu elektiriyim suyum kesik ekmek alacak param yok çocuklarıma bize yazık degilmi afffff istiyoruz duyun artık sesimizi illa çocuklarıma beraber intiharmı edeyim onları doyuramıyorum

Özlem hanım
Özlem hanım - 5 ay Önce

Lutfen biran once afi gündeminize alin magdurlarin sesini duyin artik ????

Birsen kabasakal
Birsen kabasakal - 5 ay Önce

Ne olur affff çıksınartık

Asya
Asya - 5 ay Önce

Lütfen AF çıksın

Gurbet kuş
Gurbet kuş - 5 ay Önce

Yaaa ne olur Allah rızsı için çıkarın şu affı ,af yoksa oyda yokkk

Merve karaarslan
Merve karaarslan - 5 ay Önce

Şubatta af açıklansın martta seçime gidelim... hergun ayni haberler ciksin arti su aff yeter...

Deniz
Deniz - 5 ay Önce

Allah rızası için duyun artık sesimizi af çıksın sevdiklerimize kavusalim ne olur yardım edin bize

Melek
Melek - 5 ay Önce

Allah rızası için çıkarın şu affı seçimden önce seçimden sonra guvenmiyorum gönül rahatlığıyla gidelim şu sandığa af yoksa oy yok


Popüler Haberler