Getir kuryesinin testi pozitif çıktı, Depodaki paketsiz ürünler imhaya alındı

Getir uygulamasının İstanbul Bulgurlu şubesinde çalışan kuryenin koronavirüs test sonucu pozitif çıkması sonucu çalışanlara 14 gün karantina izni verildi ve Depodaki tüm paketsiz ürünler imha ya alındı.

Getir kuryesinin testi pozitif çıktı, Depodaki paketsiz ürünler imhaya alındı

Siparişle evlere servis sağlayıcılığı yapan Getir uygulaması şirkertinin İstanbul Bulgurlu'da bulunan şubesinde kurye görevinde buluna bir çalışanın koronavirüs testi sonucunun pozitif çıklamsı sonucu şubede alarm verildi. Şirket, kurye çalışanının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını sosyal medya hesabından duyururken alınan tedbirle ilgili de açıklama yaptı.

Getir şirket yetkililerinden, sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada kurye görevinde bulunan personellerinin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirilirken; "İstanbul Bulgurlu depomuzda çalışan bir kurye arkadaşımızın maalesef Kovid-19 pozitif olduğunu öğrendik. Arkadaşımızın durumu iyi. Aşağıda bu gibi durumlarda İl Sağlık Müdürlüğü talimatları doğrultusunda oluşturduğumuz prosedürümüzü sizinle paylaşmak isteriz." ifadeleri kullanıldı.

Getir tarafından yayınlanan prosedürde ise depo görevlisi tüm çalışanların 14 gün süresince izole olarak kalmaları için evlerine gönderileceğini, bu çalışanların ücretli izin olarak yansıyacağı belirtilirken şirket ayrıca depoda bulunan ve paketli olmayan tüm ürünlerin tamamının imha edileceğini, tüm ekipman ve ürünlerin ise sağlık çerçevesi içerisine alınarak dezenfekte edileceğini açıkladı.

Şirket, 24 saat içerisinde deponun yeni bir ekip ile hizmete geçmesini hedeflenirken Getir prosedürünü şu şekilde yayınladı:

Getir kuryesinin testi pozitif çıktı


YORUM EKLE

Popüler Haberler