Gezi Parkı davasında Osman Kavala ile ilgili karar çıktı

Gezi Parkı eylemlerinden dolayı hakkında dava açılan ve 707 gündür tutuklu bulunan Osman Kavala ile ilgili bugün 4. duruşma yapıldı. Mahkeme heyeti Osman Kavala'nın tahliye talebini reddederek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Gezi Parkı davasında Osman Kavala ile ilgili karar çıktı

Gezi Parkı eylemlerinde aralarında Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı, Memet Ali Alabora ve Osman Kavala'nın da bulunduğu 16 sanık hakkında açılan davanın bugün 4. duruşması gerçekleştirildi. 

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinin Silivri Cezaevi’nin karşısındaki binada gerçekleştirilen duruşmada 707 gündür tutuklu olarak yargılanan iş insanı Osman Kavala ile 8 tutuksuz sanık mahkeme salonunda hazır bulundu. 

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlamasıyla haklarında dava açılan sanıklardan Mehmet Ali Alabora, ve Can Dündar’ın da aralarında bulunduğu 6 sanık hakklarındaki yakalama kararlarının infazının beklenmesine karar verilirken iş insanı Osman Kavala'nın avukatları mahkemeye Kavala ile ilgili tahliye talebi sundu.

Osman Kavala'nın mahkemede çarpraz sorgusunun ardından mahkeme heyeti Kavala'nın avukatlarının sunduğu tahliye talebini redderek iş insanının tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Aynı davada yargılanan sanık İnanç Ekmekci hakkında ise yakalama kararı çıkarılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı 24 ve 25 Aralık tarihine erteledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 15:28

YORUM EKLE

Popüler Haberler