Hafta Sonu Uygulanacak Olan Nöbetçi Noter Hizmeti 6 Nisan'da Başlıyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hafta sonu için uygulanacak olan Nöbetçi noterlik hizmetinin 6 Nisan tarihinde başlatacağını açıkladı.

Hafta Sonu Uygulanacak Olan Nöbetçi Noter Hizmeti 6 Nisan'da Başlıyor

Ankara Hakimevi'nde düzenlenen bir toplantıda konuşm yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, vatandaşların noterlik hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak bir  uygulamanın tanıtımını gerçekleştireceklerini belirtti. Nöbetçi noterlik  uygulamasını 6 Nisan itibariyle başlatacaklarını dile getiren Gül, bununla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlandığı açıklamasında bulundu.

Bakan Gül yaptığı açıklamada, "Türkiye Noterler Birliği ile vardığımız mutabakat çerçevesinde uygulamaya 6 Nisan'dan itibaren başlayacağız. Bu tarihten itibaren bütün illerimizde, Cumartesi ve Pazar günleri için nöbetçi olarak belirlenen noterlik daireleri, hafta içi uygulanan çalışma saatleri boyunca hizmet verecek" ifadelerini kullandı.

Noterlik hizmetlerinin geliştirilmesi hedefine her zaman destek  olan Türkiye Noterler Birliğine teşekkür eden Gül, bu işbirliği zemini korunduğu  sürece hem noterlik hizmetlerine hem de adalet sistemine erişimi kolaylaştırmaya  devam edeceklerine yürekten inandığını dile getirdi. Noterliğin bir kamu hizmeti olarak adalet sisteminin önemli bir  parçası olduğunu, hukuki işlemlerin belgelendirilmesi ve bu işlemlere dair belgelerin düzenli bir şekilde saklanması görevinin noterlere ait olduğunu anımsattı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 20:55

YORUM EKLE