Haftalık Terör Bilançosu

İçişleri Bakanlığı, son bir haftada silahlı terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonların istatistiklerini yayınladı. Güvenlik güçlerinin 18 üst düzey teröristi etkisiz hale getirdiği öğrenildi.

Haftalık Terör Bilançosu

Ülke içerisinde ve sınır ötesinde terör örgütlerine yönelik mücadele sürüyor. İçişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensuplarınca bir hafta içerisinde 3 bine yakın operasyon düzenlendiğini duyurdu. Güvenlik güçleri, 956 kişinin terör örgütlerine yardımlarına yardım ve yataklıkta bulunduğunu tespit etti ve gözaltı operasyonları yaptı. Bunun yanında 5 bine yakın kişinin de uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından gözaltına alındığı duyuruldu.

İç güvenlik kapsamında düzenlenen operasyonlarda da önemli neticeler kaydedildi. 16’sı sağ 2’si ölü olmak üzere üst düzey 18 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Teröristlerin Sığınak Yerlerine Baskınlar Düzenlendi

Güvenlik güçleri insansız hava aracı ile yaptığı gözlemler neticesinde 7 ile eş zamanlı baskınlar düzenledi. Yapılan çalışmalarda 19 sığınak ve mağara kullanılmaz hale getirildi. Yapılan arama çalışmaları sonucunda da 19’u ağır olmak üzere 34 silah ele geçirildi.

Terör örgütünün finans kaynağı uyuşturucuya da büyük darbe vuruldu. Sadece uyuşturucu için 3 bin 558 operasyon düzenlendiği ve 2 ton 20 kilogram bandında uyuşturucu ele geçirildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:00

YORUM EKLE