Hain Hain Bana Bakıyor Diyerek Atatürk Fotoğrafını İndirttiği İddia Edilen Öğretmene Gözaltı!

Antalya Kepez ilçesinde Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip lisesinde görevli öğretmenin Atatürk'e hakaretten gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınma sebebi iddası ise gerçekten şaşırttı. İşte iddalar ve detaylar...

Hain Hain Bana Bakıyor Diyerek Atatürk Fotoğrafını İndirttiği İddia Edilen Öğretmene Gözaltı!

Antalya'ya bağlı Kepez ilçesinde Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı görevinde olan, aynı zamanda fıkıh dersi öğretmenliği de yapan Harun K. Atatürk'e hakaretten gözaltına alındığı bildirildi.

Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip Lisesi 10'uncu sınıfta okuyan öğrenciler tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri için sınıflarında Ulu Önder'in fotoğrafının da olduğu bir anma köşesi oluşturdular. İddiaya göre 6 Kasım Salı günü ilk iki dersi fıkıh olan 10'uncu sınıfa gelen Müdür Yardımcısı Harun K. öğrencilerine "İndirin bunu, hain hain bana bakıyor, ben bundan korkuyorum" diyerek öğrencilerine portresini kalırttı.

Sputnik Türkiye'de yer alan haberde ; Olayı yaşayan öğrencilerden birinin velisinin şikayetçi olması sonrasında öğretmen Harun K. gözaltına alındı. Polis'e ifadesi sonrasında ise mahkemeye sevk edileceği belirtildi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İdari soruşturma başlatıldığını belirtti;

İddaya dair Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bahsi geçen konuyla ilgili kendilerine bilgi verildiğini ve fotoğrafın indirilmesi ile ilgili olmadığını, herşeyin kıymetli olduğu yerde kalması gibi bir cümleden dolayı tartışmanın çıkması şeklinde açıklandı.Ayrıca müfettiş görevlendirilerek idari soruşturmanın başlatıldığıda belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:21

YORUM EKLE