Haraç Çetesi Yakayı Ele Verdi

Başkent Ankara’da çeşitli yaralama olaylarına karıştığı, şantaj ve silahlı saldırı eylemleri düzenlediği iddia edilen bir örgüt çökertildi. Düzenlenen gözaltı operasyonunda 11 kişi yakalandı.

Haraç Çetesi Yakayı Ele Verdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen örgüt soruşturması kapsamında eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Ankara’da yaralama, şantaj ve silahlı saldırı eylemlerinde bulunduğu iddia edilen zanlılardan 11’i gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 22 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonların neticesinde 6 ruhsatsız silah, 100 fişek, polis yeleği, kelepçe, jop ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Bir polisin sahip olduğu bütün ekipmanları elinde bulunduran suç örgütü dikkat çekti. Örgüt üyesi bazı isimlerin başkentte polismiş gibi birtakım usulsüzlüklere yol açtıkları da ön görülüyor.

Örgüt üyesi olduğu tespit edilen şüphelinin yakalanması için de operasyonların sürdüğü söyleniyor.

İstanbul’da 16 Kişi Yakalanmıştı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da esnaflardan  zorla para alan bir haraç çetesi çökertilmişti. Beylikdüzü ve Büyükçekmece’deki gece kulüplerini silah zoruyla haraca bağlayan ve darp eden örgüt üyesi 16 kişi yakalanmıştı. Örgütün ele başının ise tutuklu olarak bulunduğu iddia ediliyordu.

Ünlü iş adamlarına tehditler savurarak haraç almak isteyenlere karşı güvenlik güçleri operasyonları sürdürmekte. Aynı zamanda mekan işletmecilerinden silah zoruyla hak iddia eden bazı örgütlere yönelik geçtiğimiz günlerde geniş çaplı operasyon düzenlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 14:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler