Helin Bölek kimdir, nerelidir, neden öldü? Neden açlık grevi yapıyordu?

Grup Yorum üyelerinden Helin Bölek hayatını kaybetti. Son dakika gelişmesini gören binlerce kişi Helin Bölek kimdir, nerelidir, neden öldü ve neden açlık grevi yapıyordu sorularının yanıtını araştırmaya başladı.

Helin Bölek kimdir, nerelidir, neden öldü? Neden açlık grevi yapıyordu?

Cezaevinde başlatmış olduğu grevin 288. gününde hayatını kaybeden Helin Bölek, Grup Yorum müzik grubu üyelerindendir. Aslen Diyarbakırlı Helin Böke’nin ailesi Çanakkale’de ikamet etmekte ve kendisi ise İstanbul Şişli’de oturmaktaydı. 288 günden önce cezaevinde başlatmış olduğu açlık grevini bütün müdahalelere rağmen dışarıda da sürdürdü. Sebebiyse bağlı olduğu grup üyelerinin terör örgütü suçlamasından yargılanmasıydı.

Müzik grubu Grup Yorum üyeleri terör örgütü bağlantısı sebebiyle yargılanmaktadır. Helin Bölek ile arkadaşı İbrahim Gökçek’in çalışmalarının İdil Kültür Merkezi’ne yapılan polis baskınlarıyla sona ermesi, üyelerin İçişleri Bakanlığı arananlar listesinden çıkarılması ve üyelerinin serbest bırakılması talebiyle açlık grevi başlatılmıştı.

İbrahim Gökçek ile Helin Bölek cezaevinde başlatmış oldukları süresiz ve dönüşümsüz açlık grevini tahliye olmalarına karşın evlerinde sürdürdü. 11 Mart 2020 tarihinde İstanbul Emniyeti’nin talebiyle hastaneye kaldırılan ikili Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 16 Mart 2020 günü taburcu edilmişti.

 

Mobil uygulamamızı telefonuna yükle, tüm sıcak haberlerden anında haberdar olmaya başla! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Tüm gelişmeler anında ekranında! Haberport’u Instagram’da takip ettikten sonra bildirimleri açmayı unutma! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Telefonun, haber kaynağın olsun istiyorsan sen de Facebook Grubumuza katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 15:01

YORUM EKLE
YORUMLAR
hursit dilaver
hursit dilaver - 2 ay Önce

böyle bir günde erik dalinin rusçasını gördünüz mü diyeceğim ama bu corona mi corollamı herşeyi batırdı yani.


Popüler Haberler