İçişleri Bakanı gazi ve şehitlerimizi unutmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya geldi. Soylu burada önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı gazi ve şehitlerimizi unutmadı

Soylu, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünden bahsederek sözlerine başladı. Bu kararlılığın devlet yetkililerinin vatandaşlara olan bir söz olduğunun altı çizildi.

Verilen bu mücadelenin, ülkemiz vatandaşları için tehdit unsuru olan bütün hainlere yönelik olduğu vurgulandı.

Bakan Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümünde gazilerimizin ve şehit ailelerimizin onuruna bir yemekte konuştu. Şehitlerimizin ölü olarak nitelendirilmediğini belirten Soylu, ‘’Bu salonda göründüğümüz kadar değiliz’’ dedi.

Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum

Soylu, sözlerinin devamında Türk Polis Teşkilatı’nın bütün şehitlerine rahmet diledi. Ülkemizin çok önemli bir noktada yer aldığına vurgu yapan Soylu, ülkemizin tarih boyunca büyük mücadelelere sahne verdiğini aktardı. Bundan dolayı da bütün vatandaşlarımızın ve yetkililerimizin üzerinde bunu taşımanın bir sorumluluğu olduğundan söz edildi.

Sorumluluğumuzun yüksek bilinci içerisindeyiz

Soylu, İçişleri Bakanlığı olarak sorumluluğun yüksek bilincinde olunduğunu ekledi. Bu süreçte ülkemize yönelik bütün tehditlere karşı verilen mücadeleden de bir mesaj verildi.

Soylu sözlerinin devamında ‘’her türlü tehlikeye karşı devletimizin bütün birimleriyle, ordusuyla, silahlı kuvvetleriyle ve ilgili diğer bakanlıklarıyla koordinasyon içerisinde ciddi bir mücadele veriyoruz.’’ dedi. 

Şehitlerimiz ve gazilerimiz için düzenlenen bu yemeğe Emine Erdoğan, İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı İnce’nin katıldığı gözlemlendi.

Yemekte aynı zamanda, Kur’an-ı Kerim okundu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 19:43

YORUM EKLE