İçişleri Bakanı Soylu'dan HDP önünde eylem yapan annelere destek ziyareti

İçişleri Bakanı Süleyman soylu HDP İl Binası önünde kayıp çocuklarının bulunması için eylem yapan anneleri ziyarette bulundu. Annelere endişe etmemeleri gerektiğini ve gerekenlerin yapılacağını söyleyen Soylu ziyaretinden sonra önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu'dan HDP önünde eylem yapan annelere destek ziyareti

İçleri bakanı Süleyman Soylu, günlerdir HDP İl Binası önünde oturma eylemi yapan anneleri ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine selamlarını ilettiğini söyleyen Soylu, yaptıkları eylemin tüm Türkiye'ye örenek bir davranış olduğunu belirtti.

Bakan Soylu annelerle bir konuşma yaparak onlara, “Söyledikleriniz bütün Türkiye'yi titretti. Herkesi kendisine bir kere daha getirdi. Bütün Türkiye sizinle tek yürek. Öyle sonuçlar alınacak ki ama sizin bu büyük dirayetinizden Allah razı olsun. Dün senin kızın gibi bir kızı getirdik. Hiç merak etmeyin. Onun annesiyle kucaklaşmasını bir görseydiniz. Hiç endişe etmeyesiniz. Ama böyle yürekli anaların sayesinde yapıyoruz biz bu işi” ifadelerini kullandı.

Daha sonra basın mebsuplarına da bir açıklama yapan içişleir Bakanı süleyman Soylu; "Bütün Türkiye biliyor ki bundan sonraki bütün çocuklar için de buradalar. Ülkemizin çocukları için buradalar. Demiri eritecek yürekleri var. Bu yaptıkları mesele çok kıymetli. Bu on yıllar sonra çok daha iyi anlaşılacak.

Bu bir terör örgütünün siyasi partiye kendini kullandırmasının sonunu oluşturacak hem hayırlı bir adımdır, hem güçlü bir adımdır. Bütün Türkiye onları destekliyor. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 20:13

YORUM EKLE