İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı Türkiye geneli çok sayıda şehirde bulunan birimlerine sözleşmeli memur personel alımı yapacak. Alımlar KPSS puanıyla gerçekleştirilecek olup toplam 1200 personel istihdam edilecek.

İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Memur Alımı İlanı Yayımlandı!
Gün içinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan bir duyuru kamu kurumlarında çalışmak isteyen adayları oldukça sevindirdi. Bakanlık yayımlamış olduğu duyurusunda çok sayıda kadroda personel alımı yapacağını açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere gerçekleştirilecek olan bu personel alımlarına, 60 KPSS puanına sahip olan adaylar başvuru yapabilecek. İlana başvuru yapacak adaylar için diğer bir koşul ise öğrenim şartı. Bu şartta da en az lise mezunu olmak üzere önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar yer alıyor. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN PERSONEL ALIM DUYURUSU

İçişleri Bakanlığı personel alımları Büro Memuru, Mühendis, Tekniker, Arşiv Uzmanı,  Şehir Plancısı, Elektrik Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri ve Teknisyen kadrolarına yapılacak. Bu kadrolardan en fazla alım ise Büro Personeli pozisyonuna yapılacak. 

Bu kadro için bakanlık toplam 964 personel alımı yapacak. Büro Personeli alımına önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Lise mezunu adaylar teknisyen kadrolarına başvuru yapabilecek. İçişleri Bakanlığı Mühendis kadrosuna ise Elektrik Elektronik ve Harita Mühendisi alımı yapacak. 

BAŞVURULAR E-DEVLET ARACILIĞIYLA

İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan ilanda bulunan kadrolara başvurular içinde açıklamalar yer aldı. Bakanlık bu konuda başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını bildirdi. Buna göre açık kadrolara başvuru yapacak adaylar başvurularını 21 Şubat tarihinden 26 Şubat tarihine kadar intenet üzerinden elektronik olarak yapabilecekler.

Kamu İlan Haberleri

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 06:49

YORUM EKLE