İki Başsavcı İstanbul Adliyesi’nde Görüştü

Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Muceb ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan bir araya geldi. Görüşme sonrası Suudi Başsavcı konsolosluk binasına gitti, basının görüntü almasına izin verilmedi.

İki Başsavcı İstanbul Adliyesi’nde Görüştü

2 Ekim günü Levent’teki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha çıkamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı için çalışmalar sürüyor. Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Muceb, İstanbul Adliyesi’nde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile görüştü.

Çağlayan’daki Adalet Sarayı’na giriş yapan Suud Muceb ve heyeti, Başsavcılık makamında bulundu. Adliye mensuplarının giriş yapmasına izin verilmediği ve basının görüntü almasına da izin verilmediği belirtiliyor. 1 saat görüşme sonrasında Suudi Arabistan Başsavcısı Muceb ve heyet görüşmeden ayrıldı.

Başsavcının bir sonraki durağı Levent’teki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu oldu. Yaklaşık 1,5 saat boyunca burada kalan savcı, daha sonra buradan ayrıldı.

Beyaz Saray’dan Türkiye Temaslarına Açıklama

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, Suudi Arabistan Başsavcısı’nın İstanbul’da yaptığı temaslarla ilgili konuştu. İstihbarat toplamak için yapılan görüşmelerden sonra hükümetin farklı seçenekleri değerlendirdiğini belirten Sanders, bu konuda izlenecek yollara karar verileceğini paylaştı. Sanders’in yaptığı açıklamalarda Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili ses kayıtlarını dinleyip dinlemediğine de yer vermediği görüldü.

Kaşıkçı’nın öldürüldüğü tespit edildikten sonra pek çok ülkeden Arabistan’a ardı ardına sert yaptırımlar gelmişti. Arabistan’da bu konuda gerekli  çalışmaların yapılacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler