İlk 9 Ayın Bilançosu

İçişleri Bakanlığı, uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili yılın 9 ayında alınan neticeyi açıkladı. Verilerde gözaltı, ele geçirilen uyuşturucu tutarı gibi detaylar da yer alıyor.

İlk 9 Ayın Bilançosu

İçişleri Bakanlığı terör örgütlerinin uyuşturucu dolaşımlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda büyük başarılar elde edildiğini açıkladı. Operasyonların büyük bir hızla sürdürüldüğüne yönelik açıklamalarda bulunan yetkililer, sadece bu yıl 108 bin 105 operasyon düzenlendiğini duyurdu. Operasyonlar kapsamında 150 bini aşkın şüphelinin gözaltına alındığını aktaran yetkililer, gözaltına alınanlardan 17 bininin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıla zehir tacirlerinin tutuklamalarında ve ele geçirilen uyuşturucularda artış yaşandığı kaydedildi. Operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu maddenin 2 milyar 835 milyon dolaylarında olduğu paylaşıldı. İçişleri Bakanlığı özellikle de ele geçirilen eroin miktarı üzerinde durdu. Çünkü eroin miktarı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 51 civarında ciddi bir artış gösterdi.

Zehir Tacirlerinin Esrara Yöneldiği Görülüyor

Görevliler, sadece son bir ayda düzenlenen operasyonlar neticesinde önemli veriler elde etti. Zehir tacirlerinin geçtiğimiz aya oranla dolaşıma yüzde 224 daha fazla esrar sokmak istediği aktarıldı. İçişleri Bakanlığı terör örgütlerinin en önemli finans kaynağına büyük darbeler vurmakta. Bu anlamda ilerleyen günlerde daha kapsamlı operasyonların düzenleneceği bilgisi kamuoyuna duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 19:00

YORUM EKLE