İnce, Yahudilerden Özür Diledi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak öne çıkan Muharrem İnce, kampanya sürecinde dile getirdiği Yahudi cesaret ödülü eleştirisi için af diledi.

İnce, Yahudilerden Özür Diledi

24 Haziran genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, seçim kampanyaları sırasında dile getirdiği "Yahudi cesaret ödülü" eleştirisi ile ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu. Kampanya sürecini oldukça hızlı ve etkin olarak gerçekleştiren İnce, Erdoğan'ı eleştirirken dile aldığı Yahudi cesaret ödülü eleştirisinin hatalı olduğunu ve özür dilediğini açıkladı. Köşe yazarı Ahmet Hakan tarafından aktarılan detaylara göre İnce'nin bu durum ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar yanlış anlaşılmalara karşı dile getirilmiş.

İKİYÜZLÜ TAVRI ANLATMAK İSTEMİŞ

Kendisine yönelik olarak Yahudi cesaret ödülü ile ilgili olarak söylemi üzerine eleştiriler yapılan İnce, amacının İsrail politikaları ile ilgili olarak yönetimin ikiyüzlü tavrını ortaya koymak istediğini ifade ediyor. Yaptığı eleştirinin yanlış olduğunu vurgulayan İnce, Türkiye'de yaşayan Yahudilerin bu olay ile ilgili olarak kendisini yanlış anlamasını istemediğini ve kimseyi üzmek istemediğinin de altını çiziyor. Irkçılık gibi bir kavram ile uzaktan yakından ilişkisinin olmadığına işaret eden söylemlerde bulunan İnce, Cumhuriyet Halk Partisi'ne bu tip durumları kullanarak leke sürmek isteyenlerin de amaçlarına ulaşamayacağını söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 13:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler