İngiltere Merkezli The İndependent Nevzat Çiçek Yönetiminde Türkçe Yayına Başladı

9 yıl önce Rus işadamı Alexander Lebedev'in satın aldığı The Independent, Türkçe yayınlarına başladı. 33 yıl önce kurulan İngiltere merkezli gazete Independent'in genel yayın yönetmenliğini Türk gazeteci Nevzat Çiçek yapıyor.

İngiltere Merkezli The İndependent Nevzat Çiçek Yönetiminde Türkçe Yayına Başladı

Rus iş adamı Alexander Lebedev'e ait olan genel yayın yönetmenliğini Türk gazeteci Nevzat Çiçek'in yaptığı İngiltere merkezli The İndependent gazetesi türkçe yayınlarına başladı. Türkçe yayının yanı sıra Arapça, Urduca ve Farsça dillerinde de yayın yapacak olan gazetenin Türkiye Genel Koordinatörlüğünü Muhammed Zahid Gül yapacak.

Medya sektörünün deneyimli bir ismi olan akademisyen Gül, uluslararası sempozyumlarda da yaptığı konuşmalarla tanınıyor.

Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek yönetmenliğinde olan The Independent Türkçe'nin tüm yayın hakları ise Media Arabia'ya ait. Suudi Arabistan Araştırma ve Pazarlama Grubu geçtiğimiz yıl yaptığı lisans anlaşması sonucunda dört farklı dilde, intenet ve sosyal medya üzerinden yayın yapacaklarını açıklamıştı.

The İndependent genel yayın yönetmeni Nevzat Çiçek yapılacak Türkçe yayınlarla ilgili ise, "Bir devrin haber mecrası veya gazetecisi değil; ilkeli durup, her devirde saygın bir mecra ve gazeteci olmaya çalışacağız. Türkiye’nin böyle bir yayına ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için bu yolda sizlerle birlikte yürümek istiyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gul
Gul - 2 ay Önce

Sayın. Nevzat. Bey. Ben iki. Cocuk sahibi. Bir. Anneyim. Ama. Cocugu2010. Da. İngiltereye. Okumak için. Gonderdim. Ve. Vizesi. Bitti. Kaçak. Olarak. Bugünekadar. Kaldı. Çoçugumun. Yuzüne. Hasret. Kaldık. Acaba. Bu. Durumda. Olan turk. Vatandaşlarına. Af. Çikarmı

Popüler Haberler