İşçiler Bir Facianın Kurbanı

Kuzey Marmara Otoyolu’nda viyadük çalışmaları esnasında beton blok işçilerin üzerine düştü. 5 işçinin enkaz altında kaldığı öğrenildi ve işçilerden 2’sinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

İşçiler Bir Facianın Kurbanı

Kocaeli Gebze’de yürütülen viyadük çalışmalarında büyük bir facia yaşandı. 7 numaralı viyadük inşaatında çökme meydana geldi. Viyadüğün başlık montajı yapıldığı esnada 30 metre yükseklikteki alanda çalışan işçiler enkazın altında kaldı. Enkaz altında kalan 5 işçilerden 2’sinin cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye araç girişi sıkıntılı olduğu için itfaiye ekiplerinin yaya olarak geldiği ifade ediliyor. Bir işçinin ağır yaralı olarak kurtarıldığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Somut Bir Tespit Yok

Kocaeli Valisi, enkaz altında kalan işçiler konusunda bir belirsizlik söz konusu olduğunu dile getirdi. 4 civarında olduğundan bahsedildiğini paylaşan Vali Hüseyin Aksoy, enkaz altındaki bir kişinin bilincinin açık olduğuna işaret etti. Kurtarma çalışmaları konusunda bir engelin olmadığını vurgulayan Aksoy, kazanın nedeninin teknik incelemeden sonra ortaya çıkacağını kaydetti.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise düşen blok engebeli zemine düştü ifadelerini kullandı. Bölgede hayat boşluğunun olduğunu ve işçilerin kurtarılabileceğinden ümitli olduğunu aktaran Köşker, işin başındaki personelin deneyimli olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 02:24

YORUM EKLE