İstanbul Havalimanı Personel Alımı 2019 İGA Personel Başvuru Detayları

İstanbul Havalimanı personel alımı 2019 noktasında farklı pozisyonlarda görev alacak . İGA personel başvuru detayları içeren duyuruda adaylarda aranan nitelikler açıklandı.

İstanbul Havalimanı Personel Alımı 2019 İGA Personel Başvuru Detayları

İstanbul Havalimanı ve Atatürk Havalimanı personel alım duyurusu yayınladı. Duyuruya göre İstanbul Havalimanı bünyesinde 16 bin personel istihdam edilecek. İGA Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamaya göre;

Personel güvenliği için 3 bin 522, Unifree Duty Free İşletmeciliğinde gümrüksüz satış ve perakende alanları için 2 bin, yer hizmetleri için 1078, Çelebi için 2 bin, vale ve otopark için 2 bin 532, yemek servisi için bin 300 kişi istihdam edilecek.

İGA Personel Başvurusu Detayları

Personel alımları için başvurular https://www.igairport.com/tr/insan-kaynaklari/kariyer-firsatlari adresinden yapılabilmektedir. Havacılık bölümleriyle ilgili ön lisans veya lisans programlarından mezun olanlar, Office ve SAP programı kullanabilen ve iyi seviyede İngilizce bilen bireyler başvurabilmektedir. Ortak çalışma faaliyetlerinde yer alabilecek, iletişim kurarken sıkıntı yaşamayacak, stratejik düşünebilen ve öğrenmeyi amaçlayan kişiler istihdam edilecek.

DHMİ Personel Alım Duyurusu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü personel alım duyurusu yayınladı. DHMİ bünyesinde 3 bin 619 personelin istihdam edileceği belirtiliyor. İhale usulü ile alımlar yapılacaktır. Alım yapılacak pozisyonların 184’ünün vardiya sorumlusu, 3 bin 388’inin özel güvenlik çalışanı olmak üzere 3 bin 619 personel iş sahibi olacak.

Başvuruda bulunacak adayların, 18 yaşını doldurmuş olması ve kasten işlenen suçlardan dolayı hüküm giymemiş olma şartı aranmakta. Kamu haklarından mahrum bırakan kişiler başvuramamakla birlikte, 1.70 cmden kısa erkekler ve 1.60 cmden kısa kadınlar başvuramazlar. Proje sorumlusu ve vardiya amiri pozisyonlarında istihdam edileceklerde boy, kilo ve yaş şartı aranmamaktadır.

Hangi Havalimanları, Ne Kadar Personel Alımı Yapacak?

İstanbul Atatürk Havalimanına 221,

Adana Havalimanına 110,

Ağrı Havalimanına 74,

Amasya Merzifon Havalimanına 34,

Balıkesir ve Bingöl Havalimanına 77,

Batman Havalimanına 76,

Bursa Yenişehir, Yalova ve Şahintepe VOR İstasyonlarına 50,

Denizli Çardak Havalimanına 94,

Gaziantep Havalimanına 124,

Kahramanmaraş Havalimanına 69,

Kars Havalimanına 68,

Konya Havalimanına 78,

Muş Havalimanına 76,

Isparta Süleyman Demirel Havalimanına 48,

Şanlıurfa GAP Havalimanına 180,

Trabzon Havalimanı ile Akçaabat Radar İstasyonuna 168 personel alımı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 03:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler