İstanbul Havalimanına 16 Bin Personel Alımı Duyurusu Yapıldı! Personel Alımını İGA Genel Müdürü Açıkladı!

İGA Genel Müdürü Kadri Osmanlı, 29 Ekim 2018 tarihinde açılan 3. İstanbul Havalimanı için ilk aşamada 16 bin personel alımının yapılacağını duyurdu. İstanbul Havalimanına personel alımlarına ilginin yoğun olması bekleniyor.

İstanbul Havalimanına 16 Bin Personel Alımı Duyurusu Yapıldı! Personel Alımını İGA Genel Müdürü Açıkladı!

İGA Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Osmanlı, 29 Ekim’de açılışı yapılan İstanbul Havaalanına 16 bin kişiden oluşacak personel alımının yapılacağını bildirdi.

Yeni Havaalanı Yeni İstihdamlar

Yeni havalimanına güvenlik görevlisi, vale otopark görevlisi, servis elemanı, temizlik görevlisi kadrolarında yapılacak olan ek istihdamların ilk etapta 16 bin kişilik bir sayıdan oluşacağı belirtildi.

Şu anda yeni havaalanında toplam 85 kişi çalışmakta. Bu çalışanların yaş ortalaması ise 32 civarlarında ve daha önceki alımlarda kadın adayların başvuru oranı %30 oranlarında kaldı. Yeni mezun olan adaylar ve kariyer yapmak isteyen adaylar bir önceki alımlara fazlasıyla ilgi göstermişti. Yeni alımlarla beraber aktif çalışan sayısının 100 bine kadar çıkarılması hedefleniyor.

16 bin Yeni Personel Alınacak!

Yeni alımlarda yer hizmetleri için Havaş 1178, Çelebi 2 bin personel alımı yapacak. Perakende alanlarında çalışmak için 1000 kişi temizlik ve vale, otopark hizmetlerinde istihdam edilmek için ise 2 bin 532 personel alımı yapılacak.

Ayrıca yeme içme alanında servis hizmetlerinde çalıştırılmak için 1300 kişi, gümrüksüz satış ve perakende alanlarında 2 bin ve güvenlik alanında da 3522 yeni personel alımının yapılacağı belirtildi.

Yeni havaalanının 2025 yılındaki hedefleri çerçevesinde, toplam 225 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 10:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali.macel.
ali.macel. - 1 yıl Önce

kabin.memuru.havacilik.okudum.irlandadaehidim.aldim.sizle.calismak.istiyorum


Popüler Haberler