İstanbul ve Van'da PKK’nın gençlik yapılanmasına büyük darbe

Bayram öncesi silahlı terör örgütü PKK'ya göz açtırılmıyor. İşte geniş çaplı operasyonların detayları.

İstanbul ve Van'da PKK’nın gençlik yapılanmasına büyük darbe

Silahlı terör örgütü PKK’ya göz açtırılmıyor. Güvenlik güçleri özellikle de bayram öncesi terör örgütü PKK’ya yönelik önlemlerini hat safhaya çıkarmış durumda. İstanbul’un Şişli, Sultangazi ve Anavutköy ilçelerinde PKK’nın gençlik yapılanması adına hizmet veren 7 şahıs için çalışma başlatıldı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şahısları detaylı incelemeye aldı. Kimlikleri belirlenen şahısların ikamet ettikleri adresler de güvenlik güçleri tarafından tespit edildi. İstanbul’un 3 ilçesinde araç kundaklama ve el yapımı patlayıcı atma eylemlerinde bulunduğu iddia edilen şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Özel Harekat Polisleri de operasyona katıldı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yanında Özel Harekat Şube Müdürlüğü polisleri de operasyona destek verdi. Operasyonların sonucunda biri 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 7 kişi yakayı ele verdi.

Güvenlik güçleri kimliğini tespit ettiği ve PKK’nın gençlik yapılanması adına eylem düzenlediği 4 kişiyi halen arıyor. Gözaltına alınan 7 şüphelinin ise sağlık kontrolünden geçirildiği aktarıldı. Sorgu işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüphelilerin adliyeye sevk edileceğinin altı çizildi.

Van’da 7 kişi gözaltına alındı

Terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinin deşifresine yönelik çalışmaların yürütüldüğü Van Valiliği tarafından açıklanmıştı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, Van Emniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 7 firari teröristin gözaltına alındığı aktarıldı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramaların sonucunda ise, cep telefonları ve kuru sıkı tabancalar ele geçirildi.

Bayram öncesi operasyonlar sürdürülüyor

Kurban Bayramı’nda terör örgütü PKK’nın faaliyetlerini tamamen önleyebilmek adına büyük bir çaba sarf edilmektedir. Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri bu anlamda örgütü tam anlamıyla abluka altına almış durumdadır. Vatandaşların can güvenliğini sağlayabilmek adına güvenlik kameraları 7-24 takip edilmektedir. Örgüt adına hizmet verdiği tespit edilen şahısların tespiti gerçekleştirilmekte ve eş zamanlı operasyonlar düzenlenmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 19:22

YORUM EKLE