İstanbul'da 4.146 kaçak telefon ele geçirildi!

Yakın bir tarih içinde ülke dışından kaçak yollarla getirilen telefonlarla ilgili pek çok yasa yürürlüğe kondu. Ancak yapılan tüm düzenlemelere rağmen kaçak şekilde telefon getirilmesinin önüne geçilemedi. Son olarak İstanbul’da kaçak telefon operasyonu yapıldı! Operasyon sonucunda 4146 adet kaçak telefon bulundu…

İstanbul'da 4.146 kaçak telefon ele geçirildi!

İstanbul’da Kaçak Telefon Operasyonu Yapıldı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü kapsamındaki Kaçaklıkla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yapmış olduğu operasyon sonucunda binlerce kaçak telefon elde edildi. Fatih’in Tahtakale bölgesinde yapılan operasyonda hem toptan hem de perakende kaçak telefon satıcıları hedef alındı.

Operasyon sonucunda eski hurda telefonların IMEI’lerinin klonlandığı ve yeni kaçak telefonlara taşındığı anlaşıldı. Diğer yandan kaçak yollarla ülkeye sokulmuş telefonların bir bölümünün pasaport kayıtlığı olduğunu görüldü. Kaçakçıların pasaport kaydı yaptırabilmek için Artvin Sarp sınır kapısından geçen kişilerle iletişim haline geçtikleri düşünülüyor.

İstanbul’dan farklı olarak 16 şehir de daha yapılan operasyonlar sonucunda 34 kişi gözaltına alındı.

Elde edilen bilgilere göre sadece İstanbul Fatih’ten 4146 tane kaçak telefonun bulunduğu ve bu telefonların yanı sıra IMEI kopyalama makinesi, 230 batarya, 655 IMEI basılı etiket ve 126 telefon ekranıyla beraber şarj aleti ve kulaklık bulundu.

İstanbul polisinin yaptığı operasyonlar sonucunda toplam olarak 3.000.000 TL değerinde malzeme elde edildiği bilgisi verildi.

Gözaltına alınan 34 şüpheliden 15 tanesi serbest bırakıldı. 19 tanesine ise adli kontrol kararı verildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 20:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler