İstanbul’da Geniş Çaplı Kurt Kapanı Operasyonu

İstanbul Anadolu Yakası girişlerinde güvenlik güçlerimiz ‘’Kurt Kapanı 1’’ adlı denetim gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu süreçte şüpheli olan araçlar durdurulmaya devam ediyor;

İstanbul’da Geniş Çaplı Kurt Kapanı Operasyonu
Polis ekiplerimiz güvenlik önlemlerini İstanbul’da hat safhaya çıkarmış durumda. Şüpheli görünen araçları durdurarak araçların içi birer birer kontrol edildi. Bununla birlikte durdurulan araçlar ve yolcuların hepsi Genel Bilgi Toplama (GBT) testinden geçirildi. Aramalarda aynı zamanda narkotik köpekler ve K-9 bomba da kullanıldı. Araçlarda bulunan uyuşturucu maddelerin tespit edilebilmesi için kullanılan bu köpekler sayesinde, İstanbul’a yapılan uyuşturucu trafiğinin tam anlamıyla kontrol altına alınarak engellenmesi amaçlanmakta.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapmakta olan ekiplerimiz Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da yoğun bir şekilde denetime başladı. İle giriş sınırlarında yoğun şekilde kontrol noktaları kuruldu. İlimize suç işlemek için giriş yapmak isteyen terör örgütü üyeleriyle birlikte uyuşturucu trafiğine karşı başlatılan bu operasyonda neticeler alınmaya devam ediyor.

2 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi

D-100 Karayolu Tuzla mevkiinde güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan aramalarda lüks bir araç durduruldu. Durdurulan bu lüks araçtaki şahıslar üzerinde yapılan aramalar sonucunda 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Bunun yanı sıra lüks araçtaki 2 şahıs da güvenlik güçlerimizce gözaltına alındı. Bununla birlikte TEM Otoyolu Kurtköy civarlarında güvenlik güçlerimiz tarafından durdurulan bir yolcu otobüsünde sahte kimlik ile yolculuk yapmakta olan yabancı uyruklu 2 şahıs da gözaltına alınarak etkisiz hale getirildi.

Yapılan Aramalar Sonucunda Bir Tüfek Ele Geçirildi

Sabiha Gökçen Havalimanı girişinde yoğun bir şekilde güvenlik önlemi alan polis ekiplerimiz aynı zamanda durdurulan bir araçta bir tüfek ele geçirdi. Bu noktada güvenlik önlemlerini hat safhada tutan güvenlik güçlerimiz, ülkemize yasa dışı yollarla giriş yapan ve yanında bulundurması suç olan bir takım silah ve sahte kimlikleri de ele geçirdi. Ülkemizin önemli noktalarını titizlikle kontrol altında tutmakta olan polis ekipleri bu durumda önemli neticeler almaya devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 18:39

YORUM EKLE