İyi parti'den TRT hakkında Osman Öcalan yayına suç duyurusu!

İYİ Parti milletvekilleri TRT için Ankara Adalet Sarayına suç duyurunda bulundu. 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi TRT programlarından birine katılan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, İYİ Parti milletvekilleri tarafından sertçe eleştirildi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan: "Programı yapan da, yayınlayan da , sunan da en az programa katılan kadar suçludur" dedi.

İyi parti'den TRT hakkında Osman Öcalan yayına suç duyurusu!

23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimi öncesinde TRT’nin Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı konuk etmesi birçok siyasi isim tarafından tepkiyle karşılandı. TRT Kürdi kanalında yapılan bir programa İçişleri Bakanlığı tarafından kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan katıldı. Bu konuda tepkisiz kalmayan İYİ parti milletvekilleri birlik kurarak Ankara Adalet Sarayında suç duyurusunda bulundu. Grup başkanvekili Lütfü Türkkan’ın önderliğinde yapılan suç duyurusunun ardından yapılan röportajda Türkkan sert konuştu. TRT programlarından birine Osman Öcalan’ın çıkarılmasını Türk milletine yapılmış bir hakaret olarak nitelendiren Türkkan,  bu olayın TRT tarihinin kara lekesi olarak kalacağını belirtti.

Hesap Vermek Zorundalar

Türkkan açıklamasının devamında TRT’de Osman Öcalan ile yapılan röportajda Öcalan’ın terör propagandası yaptığını ve aynı zamanda yaptıkları kötü ve pis olayları güzelleştirerek anlattığını dile getirdi. Programın yayınlanmasına izin veren herkesin suça ortak olduğunu ve bu kişilerin Türk milletine yargı önünde hesap vermeleri gerektiğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 21:07

YORUM EKLE