İzmir’de Gerçekleşen FETÖ Soruşturması Kapsamında 35 Şahıs Gözaltında

5 ilde gerçekleşen eş zamanlı terör operasyonları sonucunda güvenlik güçlerimiz aralarında avukatların da bulunduğu toplam 35 şahsı gözaltına aldı.

İzmir’de Gerçekleşen FETÖ Soruşturması Kapsamında 35 Şahıs Gözaltında
İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen geniş çaplı FETÖ operasyonu sonucunda avukatların da yer almakta olduğu toplam 35 şahıs güvenlik güçlerimizce gözaltına alındı. FETÖ’nün sivil imamları yapılanmasına yönelik toplam 80 şahsa gözaltı kararı verilmişti. Bu süreçte halen aranmakta olan şahısların yakayı ele verebilmesi adına yoğun bir çaba sarf edilmekte olduğu bilgisi de aktarılmakta.

Operasyonun bugün sabah saatlerinde gerçekleştirildiği bilgisi de aktarıldı. Hakkında gözaltı kararı çıkartılan 80 kişiden 18’inin şuanda yurtdışında olduğu bilgisi aktarıldı ve bununla birlikte 4 şahsın ise şuanda cezaevinde olduğu aktarılmakta. 23’ü avukat olan diğer şahısların yakayı ele verebilmesi adına bütün imkanların seferber edildiği aktarılmaktayken, 53 şahsın ise örgüt içi gizli haberleşme ağı olan ByLock’u kullandığının tespit edildiği belirtildi.

Paralel Devlet Yapılanmasının Beli Kırılmış Durum

Ülkemiz açısından önemli bir tehdit oluşturan ve aynı zamanda bir Paralel Devlet yapılanması olan terör örgütü FETÖ, her geçen gün etkisiz hale gelmekte. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz bu süreçte örgüt üyelerinin yakayı ele verebilmesi adına eş zamanlı baskınlarını sürdürmeye devam etmekte.
Yıllarca ülkemizde her türlü yolsuzluğu gerçekleştiren ve örgüt içerisinde bulunmakta olan şahısları ülkemizin önemli kurumlarına atayan sinsi terör örgütünün bütün hainlikleri ortaya çıkarılmıştır. 40 yıl boyunca ülkemizin yönetimine ele geçirmek için çaba sarf eden hainler, 15 Temmuz gecesi siyasi bir kalkışma gerçekleştirmiştir. Bu kalkışma sırasında ülkemiz bünyesinde bulunmakta olan silahları kullanan, toplam 248 vatandaşımızın şehit düşmesine sebep olan hain örgüt başarılı bir şekilde engellendi.

Hainlerin Taarruz Gücü Kırıldı

Ülkemizin ana damarı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bombalı saldırı düzenleyerek, çok büyük bir tehlikeye sokmak isteyen örgüt sergilenen demokrasi mücadelesi karşısında boyun eğmiştir. Bunun yanı sıra Ömer Halisdemir ve Hulusi Akar gibi kahramanlarımız da bu hain girişim karşısında hiçbir şekilde boyun eğmemiştir. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 13:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler