İzmir’de Suikast Silahı Bulunduran Şahıslara Operasyon Düzenlendi

İzmir’de güvenlik güçlerimizce gerçekleştirilen operasyon sonucunda suikast silahı olan Uzi’yi kullandıkları tespit edilen 3 şahıs yakayı ele verdi.

İzmir’de Suikast Silahı Bulunduran Şahıslara Operasyon Düzenlendi
Silahlı terör örgütü PKK ile ilişkileri olduğu belirlenen şahıslara İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler operasyon düzenledi. Gerçekleşen bu operasyonlarda toplam 3 şahsın toplam 6 silahla yakayı ele verdiği aktarıldı. Yakayı ele veren şahıslar üzerine yapılan aramalar sonucunda tespit edilen 6 silahın arasında suikast silahı da olduğu belirtildi. Yolcu otobüsüyle ile giriş yapmaya çalışan bu şahısların ili kana bulamak için eylem düzenleyecekleri ortaya çıktı. Yol denetimi sırasında da bu şahıslar gözaltına alındı ve bu şahısların işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bilgisi aktarıldı.

Güvenlik Önlemleri Hat Safhada

Ülkemizde haince saldırı planları yapmakta olan ve bölünmez bütünlüğümüzü parçalama hazırlığında olan hainlere göz açtırılmamaya devam ediyor. Güvenlik güçlerimizin aldığı önlemleri hat safhaya çıkarmasıyla birlikte, örgüt üyeleri eylemlerini gerçekleştirebilmek için kentlere giriş bile yapamadan yakayı ele vermekteler. Terör örgütlerine karşı böylesine kapsamlı mücadele verilmekte olması, örgütün her geçen gün daha da işlevsiz kalması gibi bir durumu meydana getirmekte. Bu durum da doğrudan vatandaşlarımızın can güvenliğinin tehlike altına alınmasının önüne geçmekte.

Daha da İstikrarlı Bir Hale Gelmekteyiz

Terör örgütlerine karşı böylesine kararlı bir mücadele sergilenmesiyle birlikte doğrudan ülkemizde her konuda daha istikrarlı bir ilerleme kaydediliyor. Artık teröristlerin facia niteliğindeki hainliklerinin önüne çok başarılı bir şekilde geçiliyor. Böylelikle artık ülkemizde hizmet, ekonomi gibi durumlara çok daha öncelik tanınabiliyor. Bu duruma her ne kadar sürekli olarak ciddi bir önem verilse de, yaşanan pek çok durum bu sürecin daha olumsuz seyretmesine sebebiyet vermekteydi.

Özellikle de ekonomik anlamda bu yıl atılan adımlar sayesinde ülkemiz büyük başarılara imza atmakta ve doğrudan vatandaşlarımız da bu süreçten olumlu yönde etkilenmekteler. Vatandaşların alım gücünü artırabilmek ve belediyelerimizden çok daha kapsamlı bir şekilde hizmet alabilmeleri için her konuda daha ciddi işler başarılmaya devam ediyor. 
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 21:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler