Kaşıkçı Aile Fertleriyle Görüşme

Suudi Arabistan Kralı Selman, muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden sorumlu olanların cezalandırılacağını duyurdu. Selman, Kaşıkçı ailesini de kabul etti.

Kaşıkçı Aile Fertleriyle Görüşme

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha çıkamayan muhalif yazar Cemal Kaşıkçı ile ilgili detaylar ortaya çıkıyor. Öldürüldüğü noktasında kesin delillere ulaşıldı ve bu süreçte bütün oklar Suudi Arabistan’a çevrildi. Suudi Arabistan Kralı Selman, sorumluluklarını yerine getirmeyenlerden hesap sorulacağını duyurdu. Kaşıkçı’nın ölümünden sorumlu olanların cezalandırılacağından bahseden Selman, sorumluların hesap vereceğini kaydetti.

Suudi Arabistan Kralı’nın Kaşıkçı ailesiyle bir araya geldiği görüşmede Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’da bulunuyor. Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salih Kaşıkçı’nın da ziyarette bulunduğu görüldü. Görüşme öncesinde de üst düzey yetkililer Kaşıkçı ailesini aramış ve taziye mesajlarını iletmişlerdi.

Arbede İddiaları Kamuoyunda Tepki Gördü

Suudi Arabistan yetkilileri geçtiğimiz günlerde Cemal Kaşıkçı’nın başkonsoloslukta çıkan arbede sırasında öldürüldüğü açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra ABD ve Almanya başta olmak üzere sert açıklamalarda bulunmuştu. Pek çok ülke bu sürecin aydınlatılmasını talep etmiş ve yaptırımlar uygulanmıştı.

Suudi Arabistan Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma büyük bir hassasiyetle takip edildi. Soruşturma kapsamında da Kaşıkçı’nın konsoloslukta bulunan diğer Suudi vatandaşlarla tartıştığı ve tartışmanın arbedeye dönüşerek gazetecinin öldürüldüğü sonucu çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 14:27

YORUM EKLE