Kayıp Gazeteci Arabistan’da Katledildi İddiası

En son İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu’na girdiği görülen ancak 6 gündür kayıp olan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü iddiası yankılanıyor. İddianın sahibi Türk Arap Derneği Başkanı Turan Kışlakçı.

Kayıp Gazeteci Arabistan’da Katledildi İddiası

Türk Arap Medya Deneği Başkanı Turan Kışlakçı 6 gündür kayıp olan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili çok ciddi iddialarda bulundu. Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun önünde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kaşıkçı, muhalif gazetecinin öldürüldüğünden emin olduğunu paylaştı. Haberin kendisine birkaç gün önce ulaştığını ve gerekli işlemlerin yapıldığını aktaran Kışlakçı, ölüm haberlerini doğruladı.

Kayıp gazetecinin vahşice öldürüldüğünün öğrenildiğini ancak gerekli tespitlerin yapılamadığını paylaşan Kışlakçı, yetkililerin gerekli bilgileri paylaşacağını aktardı.

15 Kişinin Parçalara Böldüğü İddiası

Turan Kışlakçı flaş iddiasının yanında kan donduran söylemlerde de bulundu. Kışlakçı, Suudi gazetecinin 15 kişi tarafından bayıltıldığını ve parçalara bölündüğü iddiasını da sürdürdü. Böyle bir şeyin olmadığını temenni eden Kışlakçı, bunun sonuçlarının çok ağır olması gerektiğine değindi. Güvenlik kameralarına ve videolara erişim sağlandığı bilgisini paylaşan Denek Başkanı, ilerleyen günlerde polisin bunu basınla paylaşacağını söyledi.

UMED ise yaptığı yazılı açıklamada, muhalif yazar Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin söylemlerin endişeyle takip edildiğine yer verdi. Aynı zamanda Denek, meydana gelen olayın uluslararası krize sebebiyet verebileceğine de değindi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 23:54

YORUM EKLE