Kayyum Atanan Kavuklar Grubuna Ait Mallar Satışa Çıkarıldı

İzmir’de bölücü terör örgütü FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında kayyum tayin edilen Kavuklar Grubu’na ait bazı gayrimenkuller açık artırmaya çıkarıldı.

Kayyum Atanan Kavuklar Grubuna Ait Mallar Satışa Çıkarıldı
Bölücü terör örgütü FETÖ ile ilişiği olduğu tespit edilen ve bundan dolayı da TMSF tarafından kayyum tayin edilen o Kavuklar Grubu’na ait bazı gayrimenkuller açık artırma yoluyla satışa çıkarıldı. Satışlardan elde edilecek olan gelirin, şirket grubunun borçlarının büyük bir bölümünün ödenmesi için kullanılacağı aktarıldı. Aynı zamanda şirketin büyüme beklentilerini artırıcı yönde adımlar atılacağı bilgisi de aktarılan noktalar arasında yerini aldı.

Bayraklı Towers’ta gerçekleşen açık artırmada başlangıç bedeli 2 milyon 250 bin Türk Lirasıyla 46 milyon 500 bin Türk Lirası arasında fiyatı değişmekte olan 5 grup gayrimenkulün satışa çıkarıldığı bilgisi aktarıldı. Bunun yanı sıra 92 milyon 250 bin gibi bir başlangıç bedeline sahip olan gayrimenkuller için ise 20 teminat dosyasının alındığı bilgisi aktarıldı.

Borçların Tamamı Karşılanabilir

Şirketin 600 milyonu aşkın bir borcunun olduğu ancak gerçekleşen açık artırmalardan sonra riskli de olsa bütün borçların tam anlamıyla kapatılabileceği belirtildi. Bu süreçle birlikte firmanın borçlarından kurtulması halinde ileriye yönelik daha olumlu adımların atılabileceği belirtiliyor. Bu durumla birlikte aynı zamanda yarım kalmış olan projenin de tamamlanacağı belirtilmekte.

Abdullah Kavuk Terör Operasyonunda Gözaltına Alınmıştı

Bölücü terör örgütü FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Kavuklar Grubu başkanı Abdullah Kavuk gözaltına alınmıştı. Örgütle ilişiği olduğu tespit edilen ve bununla birlikte güvenlik güçlerimizce gözaltı operasyonunun gerçekleşmesinin ardından yetkililerimiz bu gruba kayyum atamaya gerek duymuştur. Böylelikle atanan kayyum şirket grubundaki para alışverişini tamamen kontrol altına alabilmek ve şirket grubunda örgütle ilgili herhangi bir durumun olup olmadığını tespit edebilmek adına görevinin başına geçmiştir.

Örgüte yönelik gerçekleşmekte olan operasyonlar sonucunda çok sayıda gözaltı gerçekleşmeye devam etmekte. Bununla birlikte ülkemizin demokrasi anlayışını zedelemek isteyen bütün durumların da tam anlamıyla önüne geçilmeye çalışılıyor. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 23:40

YORUM EKLE