Kesin Tarih Belli Oldu, Yerel Seçim Erkene Alınıyor Mu?

Günlerdir tartışılan yerel seçimlerin erkene alınıp, alınmayacağı konusuna AKP Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan kesin cevap geldi.

Kesin Tarih Belli Oldu, Yerel Seçim Erkene Alınıyor Mu?

AK Parti'den 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili olarak ortaya atılan seçimin erkene alınması ile ilgili açıklama geldi. Partinin Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz tarafdan gerçekleştirilen konuşmalarda seçimlerin erkene alınmasının söz konusu olmadığının altı çizilirken, AKP'nin yerel seçimler için kapsamlı bir hazırlık süreci içerisinde olduğu da anlaşıldı. Tartışmalı konuya açıklık getiren Ali İhsan Yavuz, bayram ziyaretleri ile birlikte yerel seçim öncesi ilk çalışmalarına da başladıklarının altını çizdi.

"7 AY NEDİR Kİ?"

AKP Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerel seçimlerin erkene alınması ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Düşüncelerinin hiçbir şekilde seçimi erkene almak yönünde olmadığını beyan eden Yavuz, "7 ay nedir ki" söylemiyle de dikkat çekti. 31 Mart 2019 tarihinin yerel seçimler için kayıtlara geçmesini ve bu tarihin değişmeyeceğini vurgulayan Başkan Yardımcısı Yavuz, bir sçeim bittiği anda diğer seçim için hazırlıklara başladığını ve bu anlamda da partideki herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğinin beyan etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 20:16

YORUM EKLE