Konya'da 21 yaşındaki Genç Kız Plazanın 42'nci Katından Ölüme Atladı

Konya’da 21 yaşında ki genç kız 42 katlı bir plazanın son katından kendini aşağı bırakarak intihar etti. Aysun Y. isimli genç kız hayatını kaybetti.

Konya'da 21 yaşındaki Genç Kız Plazanın 42'nci Katından Ölüme Atladı

Olay, Konya merkez Selçuklu ilçesine bulunan Kule Plaza'da saat 12:00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, 42 katlı plazanın son katındaki restorana müşteri gibi gelen Aysun Y. isimli genç kız seyir terasına çıktı. Kendini aşağı atmaya çalışan 21 yaşında ki genç kıza garsonlar müdahale etmek istedi. Kendisine müdahale etmek isteyen restoran çalışanlarını yanında taşıdığı bıçağı savurarak uzaklaştırmak istedi daha sonra bıçakla kendini yaralayan genç kız kendini plazadan aşağı attı.

Beton zemine düşen genç kızı gören plazanın giriş katındaki çalışanların durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri Aysun Y.'nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Olay yerinde güvenlik önlemi alan polis, genç kızın çantasından ailesine yazdığı bir mektup buldu. Kendi el yazısıyla yazdığı tahmin edilen veda mektubunda, "Size layık bir evlat olamadım. Beni affedin. Ben sana da layık olamadım. Seni çok sevdim. Beni kolyemle birlikte gömün" yazdığı öğrenildi. 

Aysun Y.'nin cansız bedeni olay yeri incelemesinin ardından otopsi işlemleri için Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı. Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:31

YORUM EKLE