Kritik zirveden önemli detaylar! Merkel ve Erdoğan'dan açıklamalar geldi

NATO ve Türkiye ile ilgili çarpıcı söylemleriyle gündemde yer alan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik zirvede bir araya geldi. Merkel ve Erdoğan zirve sonrasında açıklamalarda bulundu.

Kritik zirveden önemli detaylar! Merkel ve Erdoğan'dan açıklamalar geldi

 

Dünya gündemi bir süredir NATO ve Türkiye hakkındaki çarpıcı söylemleriyle dikkat çeken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un üzerindeydi. Macron'un 'NATO'nun beyin ölümü gerçekleşmiştir' ifadesinin ardından birçok dünya lideri Türkiye ve NATO ilişkilerine yönelik kritik açıklamalarda bulunurken, bugün Kuzey Avrupa'nın büyükleri bir araya geldiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un buluştuğu önemli zirveden çıkacak sonuç ise merakla bekleniyordu. 50 dakika süren zirvenin ardından Merkel ve Erdoğan pozitif ifadeleri basına sundular.

Olumlu Gelişmeler Olabilir

Kritik zirvenin ardından kısa açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, zirve için 'gayet iyi geçti' dedi. Angela Merkel ise gerçekleşen görüşmenin iyi ve yararlı olduğunun altını çizdi. Zirve hakkında yapılan ortak bir açıklamayla da Suriye genelinde sivillere yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıların durdurulması konusunda mutabık olunduğu öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 23:00

YORUM EKLE