Kuğu Fırtınası Nedir? Kuğu Fırtınası Nasıl Oluşur? Kuğu Fırtınası Nerelerde olacak? Etkileri Nedir? Kaç gün sürecek? Meteoroloji Uyardı Kuğu Fırtınası Geliyor!

Nisan ayının ortasına geldiğimiz bugünlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir uyarı yapıldı. Türkiye’nin birçok bölgesinin etkisi altında kalacağı ‘Kuğu Fırtınası’ sistemi ne zaman etkisini kaybedecek? İşte Kuğu Fırtınası hakkında bilgiler.

Kuğu Fırtınası Nedir? Kuğu Fırtınası Nasıl Oluşur? Kuğu Fırtınası Nerelerde olacak? Etkileri Nedir? Kaç gün sürecek? Meteoroloji Uyardı Kuğu Fırtınası Geliyor!

İlkbahar mevsiminin am ortasında olduğumuz bugünlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni bir uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hafta ortasından itibaren Türkiye’nin birçok yerinde ‘Kuğu Fırtınası’ etkileri görülecek.

Kuğu Fırtınası Nedir?

Kuğu fırtınası, yağmur ve hızla esen rüzgarın aynı anda gerçekleştiği bir doğa olayıdır. Kuğu Fırtınası sırasında yalanan sıcaklık düşüşünden dolayı, vatandaşların yapılan uyarılara karşı dikkatli olması, belirtilen tarihlerde önlem alması gerekiyor. 

Kuğu Fırtınası genellikle her yıl Nisan ayının ortalarında başlar ve yaklaşık 3 gün devam eder. Fırtına bitimine yakın etkisi giderek azalan bu sistemde, zirai ürün yetiştiren vatandaşların önlem almasında fayda var. Türkiye’nin doğusu ve yüksek kesimlerinde yaşanacak olan ani sıcaklık düşüşleri ile yağmur yerini kar yağışına bırakabilir.

Geçimini denizden sağlayan vatandaşlar da bu tarihler aralığında denize açılmamalı, bu konuda belirlenen önlemleri almalılar.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:49

YORUM EKLE