Kültür ve Turizm Bakanlığı En Az 5 Bin TL Maaşla 7 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar kurumuna 7 uzman yardımcısı alınacağını duyurdu. Alımlar için son başvuru tarihi 25 Ocak 2019.

Kültür ve Turizm Bakanlığı En Az 5 Bin TL Maaşla 7 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 30272 sayılı Resmi Gazete’de yayını yapılmış olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği hükümlerine göre personel alımı yapılacağını duyurdu. Yazılı ve sözlü sınavlara tabii tutulacak adaylardan 7 kişi Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı olarak atanacaktır.

Alımlar için adaylar 4 farklı elemeden geçirilecektir. Bunlar yarışma, eleme, yazılı ve sözlü sınav olacaktır. Adaylar bu elemelere yukarıda belirtilen sıralamaya göre girecekler. Bakanlık, yapmış olduğu duyuruda, eleme sınavının 9 Şubat 2019 günü yapılacağını duyurdu. Ankara’da yapılacak sınavlarda toplam 7 kişinin istihdam edileceği belirtiliyor.

Başvurular Nereden Yapılacak?

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, başvuru.ytb.gov.tr adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Adaylar, 7 Ocak-25 Ocak 2019 tarihleri arasında elektronik sistem üzerinden başvuru yapabilmektedir. Sınav süreciyle ilgili bütün gelişmeler www.ytb.gov.tr üzerinden bilgilendirme mesajıyla kamuoyuna duyurulacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni bilgilendirmeleri adaylara tebligat şeklinde yapmayacağını duyurdu.

Bakanlık tarafından belirtilmemiş olan birtakım noktalar, 30272 sayılı Resmi Gazete’de yer alan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği’nde belirtilmiştir. Bakanlık, yapılacak alımlarda veya herhangi farklı bir durumda Resmi Gazete’deki yönetmeliğe bağlı kalacaktır.

Sınav veya alımlarla ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin Başkanlıkla iletişime geçmesi gerekmektedir. Kurum ile yüz yüze görüşme yapmak isteyenler için;

Adres: Mevlana Bulvarı, Oğuzlar Mahallesi, No: 145 06520, BALGAT-ANKARA

Kurum irtibat numarası ise : +90 312 218 41 55/ +90 0312 218 41 56

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 16:33

YORUM EKLE