Kurtlar Vadisi Darbe Filmi İçin Verilen Karar Açıklandı

Türkiye’nin en efsane dizisi denebilecek kalitede bir dizi olan Kurtlar Vadisi dizi ekibinin 15 Temmuz darbe kalkışmasından kısa bir süre önce ‘’Kurtlar Vadisi Darbe’’ adıyla marka başvurusunda bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kararı netlik kazandı;

Kurtlar Vadisi Darbe Filmi İçin Verilen Karar Açıklandı

Silahlı terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe kalkışmasından çok kısa bir süre önce ‘’Kurtlar Vadisi Darbe’’ markasının alınması için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulunulmasına yönelik Pana Film’e soruşturma açılmıştı. Bu soruşturmanın ardından ise Pana Film’in başarılı oyuncusu Necati Şaşmaz’ın ve Mehmet Canpolat’ın ifadesi alındığı bilgisi aktarılmıştır. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan başarılı oyuncu Necati Şaşmaz’ın böyle bir patentin alınmasının tek sebebinin markanın korunmak olduğu ve bununla birlikte senaryoda Polat Alemdar’ın ortadan kaldırılabilmesi için silahlı terör örgütünün gerçekleştirme çabasında bulunduğu darbe kalkışmasının konu alınacağı belirtildi. Türkiye milletinin aydınlatılabilmesi ve gerçekleri görebilmesini amaçlamak için böyle bir patentin alındığını belirten Necati Şaşmaz için verilen kararda da takipsizlik kararı verildiği belirtildi. Yıllar boyunca Türkiye’nin televizyon ekranlarında yer alan Kurtlar Vadisi Pusu, vatandaşlar tarafından benimsenen ve büyük ilgi gören efsane bir dizi olarak yer almakta. İçi vatan sevgisiyle dolu Polat Alemdar karakterinin ortadan kaldırılabilmesi ve ülke yönetimini ele geçirebilmek için her türlü hainliği yapan karakterlerin işlendiği dizi Türkiye vatandaşları tarafından çok büyük bir ilgi görmekte.

Türkiye’nin En Efsane Dizileri Arasında

Öncelikle Raci Şaşmaz ve Necati Şaşmaz kardeşlerin rol aldığı Kurtlar Vadisi dizisiyle neredeyse her hafta reyting rekorları kıran başarılı dizi, yıllardır halen devam etmekte. Türkiye vatandaşlarının kalbini ve gönlünü kazanan bu yapımda daha sonra iki kardeş arasında yaşanan tartışmalar sonucunda Raci Şaşmaz ile ciddi sıkıntılar yaşanmıştı. Böylesine ciddi sorunların yaşanmasının ardından ise defalarca Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin biteceği iddiaları gündeme bomba gibi oturmaktayken, bu efsane dizi halen devam etmekte. Şuanda Kurtlar Vadisi Darbe filminin çekimleri olduğu için bu sezon ekranlarımızda olmayan efsane dizinin film piyasaya sürüldükten sonra yeniden televizyon ekranlarında olacağı iddiaları da ortaya atılmış durumda.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 13:40

YORUM EKLE