KYK Kredi Borçları Silinecek Mi? KYK Borçlarında Son Durum Ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK Borçları İle İlgili Açıklama

KYK kredi borçlarını silineceğine dair dedikodular son zamanlarda gündeme geliyor. KYK kredi borçları silinecek Mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KYK kredi borçlarındaki son durum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK kredi borçlarındaki son duruma dair açıklamalar geldi.

KYK Kredi Borçları Silinecek Mi? KYK Borçlarında Son Durum Ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK Borçları İle İlgili Açıklama

KYK Borçlarında Son Durum Ne? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan KYK Borçları İle İlgili Açıklama:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında KYK borçları ile ilgili gelen bir soruya yanıt verdi. Erdoğan bu soruya, KYK borçlarının silinmesinin veya borçların affedilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK kredi borçlarını silmenin pek mümkün olmadığını ve konuya gerçekçi yaklaşılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Erdoğan açıklamalarında, üniversitelerdeki harçların kaldırıldığını ve KYK kredilerinin gayet avantajlı olduğunu anlattı. Bu kredinin faizsiz ve taksitlendirilerek ödenebildiğine belirten Cumhurbaşkanı, taksitlerin düşük olduğunu ve sigortalı olarak çalışmaya başlanınca kredilerin ödemesinin başladığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından da anlaşılacağı üzere KYK kredi borçlarının silinmesi gündemde değil.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 14:06

YORUM EKLE