Lice Kırsalında Terör Örgütü PKK’ya Dev Operasyon

Lice kırsalında barınmakta olan bölücü terör örgütü PKK militanlarının etkisiz hale getirilebilmesi için bölgeye geniş çaplı terör operasyonu başlatan güvenlik güçlerimiz, bölgeyi yoğun şekilde ateş altına aldı;

Lice Kırsalında Terör Örgütü PKK’ya Dev Operasyon

Ülkemiz için tehdit unsuru oluşturan silahlı terör örgütü PKK hainlerine yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatarak örgüte büyük bir darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, ciddi anlamda bir başarıya imza attı. Diyarbakır’ın Lice kırsalının dağlık ve ormanlık alanında faaliyet yürütmekte olan bu hainlerin arasında terör örgütü PKK’nın üst düzey örgüt yetkililerinin de bulunduğu belirtildi.Hainlerin ve örgüt ile ilişiği olmayan ancak örgütün faaliyetlerini destekleyen hainlerin de bulunduğunu değerlendiren silahlı kuvvetleri, bölgedeki barınak, sığınak ve depo alanlarını etkisiz hale getirdi.

Vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike alına almak adına her türlü çabayı sarf eden ve ülkemizin kritik noktalarına saldırı girişimlerinde bularak bir kaos ortamı yaratabilmek için mücadele sarf eden bu hainlerin işlevsiz kılınabilmesi için çok büyük bir operasyon gerçekleşti. Lice ilçesine bağlı olan toplam 17 mahalleye sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve bölgedeki vatandaşlarımızın can güvenliğinin herhangi bir şekilde tehlike altına girmemesi adına böyle bir önlem alındı. Bugün saat 07.00’dan itibaren alınan bu sokağa çıkma yasağının ardından gerçekleşen bu operasyon için toplam 17 helikopterin operasyonda görev aldığı belirtildi.

Örgüt ile Sıcak Temas Sağlandı
Gerçekleşen terör operasyonlarıyla birlikte zaman zaman PKK militanlarıyla sıcak temasa geçildiği belirtildi. Son yılların en büyük operasyonu olarak görülen bu operasyonun sonucunda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi de aktarılan bilgiler arasında. Türkiye Cumhuriyeti'nin kahramanlarının teröre karşı her zaman dimdik sergiliyor olmasının karşısında her zaman boyun eğmek zorunda olan ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne hiçbir zaman zarar veremeyecek olan katiller, er ya da geç tam anlamıyla bitirilerek ülkemizin vatandaşları çok daha rahat şekilde yaşamlarına devam edecekler.

Valilik Tarafından Operasyon Açıklaması Yapıldı
Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için 5 Mart itibariyle Lice kırsalında 17 mahalleye böyle bir yasağın ilan edildiğini açıklayan Diyarbakır Valiliği, ikinci bir duyuru yapılana kadar da bu yasağın süreceği belirtildi. Bölgede kahraman askerlerimizin zaman zaman gözlerini kanla bulayan hainlerle sıcak çatışma içerisine girebileceği ve bu durumdan da vatandaşlarımızın herhangi bir şekilde zarar görebilmesinin önüne geçebilmek için bu tür yasakların yürürlüğe koyulduğu bilgisi aktarıldı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 18:36

YORUM EKLE