Mahkumlara Af ile İlgili Son Dakika Gelişmesi! Denetimli Serbestlik Kapsamı Genişleyecek ve Örtülü Af Gelecek! Yeni Yargı Reformu İle Açıklanacak!

Hükümetten mahkumlara af ile ilgili son dakika gelişmesi! Cezaevi hükümlüleri için denetimli serbestlik kapsamı genişleyecek ve örtülü af gelecek. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni yargı reformu ile açıklanacağını duyurdu. Tasarının kısa bir süre sonra parlamentoya sunulacağı belirtiliyor.

Mahkumlara Af ile İlgili Son Dakika Gelişmesi! Denetimli Serbestlik Kapsamı Genişleyecek ve Örtülü Af Gelecek! Yeni Yargı Reformu İle Açıklanacak!

Mahkumlara ceza indirimi yapılmasına ilişkin TBMM’ye sunulması beklenen tasarı da artık son aşamaya gelinmiş durumda. Adalet Bakanlığı Yargı Reformu Strateji Belgeleri konusunda noktayı koymak üzere. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı strateji planı Avrupa Birliği ile olan ilişkiler noktasında da büyük bir öneme sahip.

Mahkemeler Adalete Erişimi Garanti Etmelidir

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yargı Reformu Strateji Belgesi konusunda geçtiğimiz haftasında yaptığı açıklamada mahkemelerin adalete erişimi garanti etmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu konuda yürütülen çalışmaların yol haritası değeri taşıdığının altını çizen Gül, güven veren ve erişilebilir bir adalet sisteminin belirlendiğini işaret etti.

Yargı Konusunda Planlama Strateji Belgeleriyle Yapılacak

Yargıda yeni yol haritası konusu gündemdeyken, bir diğer yandan da kamuoyundan ceza indirimi konusunda yoğun bir talep söz konusu.  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cezaevi mahkumları için ‘’kader mahkumu’’ ifadelerini kullanmış ve 5 yıllık şartlı indirim konusunu gündeme getirmişti. TBMM komisyonuna sunulan tasarı için bir anlaşma sağlanamasa da, örtülü bir af çıkarılması noktasında büyük bir umut söz konusu.

Denetimli serbestliğin genişletilmesi için de çalışmalar başlatılmış olmasına karşın bu durumun Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne nasıl yansıyacağı henüz kararlaştırılmış değil. Denetimli serbestlik konusunun genişletilmesi halinde birçok hükümlü ve dava buna tabii tutulacak. Türkiye, bu noktada terörle mücadele kanununda yumuşamaya gitme yönünde de Brüksel’in tavrını görmezden gelmekte.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 07:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali şahan g
Ali şahan g - 1 yıl Önce

Af çıksın şu ramazan yüzü hörmetine insanlar aylesine kavuşsun

Hükümlü
Hükümlü - 1 yıl Önce

Yeter artık be vAllahi yazık napacaksaniz artık yapın

derya ozdemir
derya ozdemir - 1 yıl Önce

Hadi yeter artik af yelsin esim ciksin

MAHKUM EŞİ
MAHKUM EŞİ - 1 yıl Önce

Artık çıksın bu af nolur yaşamaya umudum kalmadı

Mahkum eşi
Mahkum eşi - 1 yıl Önce

Bu habere benzer bir sürü haber okudum ama hâlâ bir faaliyet görülmesi ilginç bir durum sanki kandırılıyor bekletiliyoruz

Gulay atas
Gulay atas - 1 yıl Önce

Nerde kaldi af hicbir zaman bir devlet bukadar insanin guvenini kaybetmemistir sozunuzde durun verin affi

Leyla
Leyla - 1 yıl Önce

Ne olursunuz bir yasa ciksin cocuklarim 4 yildir babasiz

Nimet genc
Nimet genc - 1 yıl Önce

Af Allahim af çıksın şu af artık çok yoruduk beklemekten gönül kapılarını açan ramazan ayı ceza evi K apilarinida ac Allahim

Muhsin akin
Muhsin akin @Nimet genc - 1 yıl Önce

Bu yasa indirimi çıksın artık psikolojimiz bozuldu