Mars Bileti Nedir? Nasa Mars Bileti Nasıl Alınır? NASA 2020 Mars Programı

NASA önümüzdeki sene Mars’a gitmek için büyük bir hazırlık süreci içine girmiş durumda. Bu hazırlık süreci içerisinde insanları memnun eden bir hizmet daha veriliyor. Mars’a ismini göndermek isteyen kişiler için özel bir hatıra bileti düzenleniyor. Peki NASA’dan Verilen Mars Bileti Nasıl Elde Edilir? İşte ayrıntılar…

Mars Bileti Nedir? Nasa Mars Bileti Nasıl Alınır? NASA 2020 Mars Programı

NASA’dan Verilen Mars Bileti Nasıl Elde Edilir?

Nasa 2020 senesinde Mars’a göndereceği uzay aracı ile birlikte çok ilginç şeyler daha götürecek. Binlerce insanın isim ve soyisimleri de uzay aracı ile birlikte Mars’a gidecek. Nasa’nın intenet adresine gidilip buradaki ilgili bölüme giriş yaptıktan sonra gereken bilgilerin girilmesi sonrasında, kişilerin isimleri kayıt altına alınıyor ve bu isimler Mars’a gönderiliyor!

NASA Mars Bileti Nasıl Alınır?

2020 senesinde Mars’a yol alacak olan uzay aracının içinde bulunan çiplerde, kaydı gerçekleşen isimler yazılı bir şekilde Mars’a yollanacak. Ayrıca kaydı gerçekleşen kişilere de NASA hatıra bileti takdim edilmekte.

NASA 2020 Mars Programı

NASA, Mars 2020 isimli projesi kapsamında geliştirmiş olduğu insansız uzay aracı ile birlikte kızıl gezegende eski mikrobik yaşam formlarını arayacak. 2012 senesinde Mars’a gönderilen Curiosity uzay aracının devamı olarak geliştirilen ve 2020 senesinde Temmuz ya da Ağustos aylarında uzaya gönderileceği ifade edilen yeni aracın diğer görevi ise Mars üzerinde ve yüzeyin altında taş ve toprak önekleri toplamak.

NASA Mars 2020 bileti uygulaması 31 Eylül 2019 tarihine kadar sürecek. Siz de isminizi Mars’a göndermek istiyorsanız, NASA resmi sitesine giderek bilgileri tamamlayın!

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 00:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler