Maske satışı yasak mı? Maske satışı yasağı kararı kimleri kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan maske satışlarının bazı kurumlar için yasaklandığını açıkladı. Maske satışı yasak mı, maske satışı yasağı kararı kimleri kapsıyor, maske satışlarının nasıl uygulanacağı merakla bekleniyor.

Maske satışı yasak mı? Maske satışı yasağı kararı kimleri kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, maske satışlarıyla ilgili de açıklamalar yaptı.

Erdoğan maske satışlarının yasaklandığını ve devletin bütün vatandaşlara ücretsiz olarak maske vereceğini söyledi. Fakat Erdoğan’ın açıklamalarının ardından maske satan ve maske üretimi yapan esnafları merak sardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maske satış yasağı dediği uygulama devlet kurumları ve birimleri için geçerli olacak. Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanı Ruhsan Pekcan devletin bazı tanzim yerleri açarak maske satacağı açıklamıştı. Ancak Erdoğan’ın son açıklamalarından sonra kafa karışıklığı yaşandı.

Ruhsan Pekcan’ın Açıklamaları

Ticaret Bakanı Ruhsan Pekcan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, bakanlık olarak maskelerle ilgili bir çalışmalarının olduğunu ve halkın ulaşabileceği yerlerde satış yapacaklarını söylemişti.

Gündemde olup biten her şey ve daha fazlası Haberport mobil uygulamasında! HEMEN İNDİR>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Haberport artık Instagram’da! Tüm haberlerimizden anında haberdar olmak için bizi takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Sıcak haberleri oku, okurların yorumlarını incele, kendi fikirlerini paylaş! Haberport Facebook Grubuna katılarak, haberin kaynağında sen de yerini al! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 01:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler