Meteoroloji Değerlendirmelerine Göre Kuvvetli Yağış Ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin büyük bölümünün kuvvetli yağış ve fırtınanın etkisi altında olacağını bildirerek vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji Değerlendirmelerine Göre Kuvvetli Yağış Ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Trakya kesimi (Edine, Kırklareli, Tekirdağ),İstanbul, Çanakkale, İzmir çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batısı, Muğla'nın Bodrum, Datça ve Marmaris ilçeleri ve Aydın'ın Didim ilçesinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; genellikle güney ve güneybatı, zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney ve İç Ege, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güney batıdan kuvvetli, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli esecek rüzgarların da çatı uçması ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara yol açabileceği bildirerek vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERE İSE GÖRE HAVA DURUMU ŞÖYLE OLACAK:

İSTANBUL 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, yağışların da kuvvetli olması bekleniyor

ANKARA 7°C, 13°C

Çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

İZMİR 11°C, 16°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, yağışların kuvvetli olması bekleniyor

ANTALYA °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 9°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

TRABZON 13°C, 16°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM -2°C, 6°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP 8°C, 15°C

Parçalı bulutlu, yarın hafif sağanak yağışlı

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 15:52

YORUM EKLE