Meteoroloji Uyardı! Çanakkale Ve Kırklareli'de Okullara Kar Tatili Geldi

Çanakkale merkez ile Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ilçelerinde ve Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 25/02/2019 Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verildi.

Meteoroloji Uyardı! Çanakkale Ve Kırklareli'de Okullara Kar Tatili Geldi

 İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dünden beri devam eden fırtına ile yoğun kar yağışı sebebiyle Çanakkale merkez ile Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ilçelerinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi. Ayrıca Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli, engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacak.

 Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda açıklamalarda bulundu.

"KIRKLARELİ'NDE DE OKULLARA KAR TATİLİ"

 Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime yarın, bir gün süreyle ara verildi. Demirköy Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiğini açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 21:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler