Metrobüste Bir Kadına Cinsel Saldırıda Bulunan Kişi Tutuklandı

Avcılar-Saadetdere metrobüsünde bir kadın kendisini cinsel taciz ettiği gerekçesiyle şikayette bulunduğu kişi gözaltına alınarak tutuklandı.

Metrobüste Bir Kadına Cinsel Saldırıda Bulunan Kişi Tutuklandı

İstanbul Avcılar'da metrobüste bir kadın yolcu kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği iddiasıyla şikayet ettiği ve gözaltına alınmasını sağladığı şüpheli F.Ö hakında tutuklanma kararı verildi.

Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınarak emniyete götürülen ve buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne gönderilen şüpheli, savcılıkça ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi. Şüpheli F.Ö burada ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Olay dün Avcılar-Saadetdere güzergahı sefer yapan metrobüste meydana geldi. Metrobüste yoculuk eden bir kadın, yanındaki kişinin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürerek, vatandaşlardan yardım istemişti.

Metrobüsteki vatandaşlarca yakalanan ve poli ekiplerine bildirilen şüpheli F.Ö, Saadetdere metrobüs durağında polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Kadın yolcu N.C. de polis merkezine giderek, şüpheli hakkında şikayette bulunmuştu. 

Şüpheli, emniyetteki sorgusunda, suçlamaları reddetmiş, kadının metrobüste kendisine yönelik cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla bağırması üzerine korktuğunu ve bu nedenle altını ıslattığını öne sürmüştü. Kadının ve şüphelinin kıyafetlerini incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 21:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler