Milli Eğitim Bakanlığı Sevindirdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mazerete bağlı yer değişikliği yapmak üzere başvuru yapan öğretmenler için ikinci başvuru hakkı verildi. Binlerce öğretmen müjdeli haberle sevindi.

Milli Eğitim Bakanlığı Sevindirdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye'de bir eğitim kurumuna resmi olarak atanmış öğretmenin, yer değişikliği yapabilmek için doldurması gereken zorunlu süre bitmeden mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu hakkı bulunuyor. Bu kapsamda yer değişikliği yapmak için bu sene ilk defa gerçekleştirilen başvurular sonuçlandı. Sonuçlar kapsamında değişiklik hakkı kazanan öğretmenlerin yeni kurumlarına kayıtları alınırken, değişiklik yapamayan öğretmenler ise hüsran yaşadı. Şimdiyse Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan bir bilgiye göre bu hüsranı yaşayan öğretmenler için yeni bir fırsat söz konusu.

İKİNCİ BAŞVURU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Twitter üzerinden yayınlanan bilgiye göre mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapıp da ataması gerçekleşmeyen öğretmenler için ikinci bir başvuru imkanı yaratıldı. Bu kapsamda ikinci başvuru fırsatını değerlendirmek isteyen öğretmenler 5 Eylül ile 7 Eylül tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler ve başvuruların tamamlanmasının ardından 10 Eylül tarihinde atamalar yapılacak. Binlerce öğretmeni sevindiren haberin resmiyet kazanmasının ardından şimdi güncel kontenjan listeleri için bekleyiş başladı. Kontenjan listesinin de yayınlanmasının ardından öğretmenler yeni yerlerini tercih etmek için başvuru sürecini bekleyecekler.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 23:40

YORUM EKLE