Milli Savunma Bakanı’ndan TSK Açıklaması

Silahlı terörist gruplarından oluşan PYD ile ilgili ortaya atılan iddialara netlik getiren ve bu konuda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Işık, operasyonlarını son hızıyla sürdüren silahlı kuvvetlerimizden de söz etti;

Milli Savunma Bakanı’ndan TSK Açıklaması
Silahlı terör örgütü PYD’nin Suriye’deki Kürtleri temsil ettiğine ilişkin çeşitli açıklamaların yapılması üzerine bu durumun tamamen bir yalandan ibaret olduğunu belirten Bakan Fikri Işık, Suriye’deki Kürt vatandaşların öldürülmesine sebep olan en büyük örgütün PYD olduğuna değindi. Örgüt adına hizmet vermeyen ve bu amaca hizmet etmeyen bütün Kürt vatandaşlarının örgüt tarafından kalleşçe katledildiğini ve bununla birlikte bu hain örgütün Kürt vatandaşlara her zaman zulmettiği belirtildi.

Ülkemizin ve silahlı kuvvetlerimizin tavrının Kürtlere yönelik olmadığını, gerçekleşen bu operasyonlarda elde edilen başarıların amacının sadece silahlı terör örgütü PYD’ye yönelik olduğunu belirten Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bu konuda çokça yalan söylemler olduğunu belirtti. Hem ülkemizin hem de bütün vatandaşlarımızın PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ni silahlı örgüt olarak kabul edildiğini ve bu konuda hiç kimsenin altenatif bir düşüncesi olmadığı belirtildi.

Kürt Vatandaşlara Karşı En Fazla Cinayeti İşleyen PYD’dir

PYD’nin Kürtler ile herhangi bir şekilde alakası olmadığını ve de aksine bu vatandaşların en çok zulüm görmesine sebep olan örgütün, PYD olduğu belirtilmiş ve bununla birlikte bu hainlerin her zaman örgüt amacına hizmet etmeyen vatandaşları da haince katlettiğinin gözlemlendiği belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de bütün dünyaya korku salmak isteyen ve ülkemizde haince saldırılar düzenleyerek ülkemiz vatandaşlarının can güvenliğini tehlike altına almak isteyen bu hainlerin başarılı bir şekilde etkisiz hale getirilmekte olduğuna değinildi.

Son zamanlarda sürdürülen hem il sınırlarımız içerisindeki bölgelere hem de il dışındaki bölgelere gerçekleşen operasyonlarda hainlere çok büyük darbe vurulmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın can güvenliğinin tam anlamıyla sağlanabilmesi ve ülkemizin bölünemez bütünlüğünü zedeleyebilme anlayışı içerisinde hainliklerini sürdüren bu teröristlerin her seferinde kahraman askerlerimizin karşısında boyun eğeceği açıkça gözlemlenmekte.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 20:58

YORUM EKLE