Mimarlar Kamu Kadroları İçin Atama Bekliyor

Üniversite mezunu mimarlar kamu kadroları için atama bekliyor! 2018 ikinci döneminde mimarlık için 16 kadro açılması üzerine mezunların büyük bir mağduriyet yaşadığı belirtiliyor.

Mimarlar Kamu Kadroları İçin Atama Bekliyor

Üniversitelerin mimarlık bölümünden mezun olan milyonlarca kişi kamu kurumlarında istihdam edilebilmek için atama bekleyişi içerisinde. Kamu kadrolarına yapılan önemli seviyede personel alımları kapsamında birçok meslek grubunun ihmal edildiği belirtiliyor. Zor koşullar altında eğitim öğretim hayatını tamamlayan ve kamu kurumlarında çalışmak isteyen milyonlarca kişi, kadro sayısının önemli seviyede azalmasından şikayetçi durumda.

Kamu kurumunda mimar alımları her yıl önemli seviyede düşüş gerçekleştirmekte. Özel sektör içerisinde çalışmak istemeyen mimarlık mezunları, en iyi ihtimalle KPSS’den 90 ve üstü puanlar alarak atanabilmektedir.

16 Kadro Verilmişti

2018 2. dönem mimar alımları için açılan kadro sayısı 16 olarak karşımıza çıkmaktaydı. Bu rakamda genç mimarlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mimar kadrosu açması yönünde meraklı bir bekleyiş içerisine girdi.

mimarlık

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 21:42

YORUM EKLE