MSB KKK Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı 2019! MSB Uzman Erbaş Alımı Duyurusu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı bir bildiri yayımladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) kapsamında uzman erbaş alımı yapılacak. Yayımlanan duyuruya ait detaylar haberimizde.

MSB KKK Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı 2019! MSB Uzman Erbaş Alımı Duyurusu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı’nın Duyusunda Öne Çıkan Başlıklar

-Uzman erbaş adayları başvuru ekranına E-devlet yoluyla giriş yaptıktan sonra, başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim bölümünden eğitim, iletişim, askerlik ve diğer talep edilen bilgileri kesinlikle doldurmaları gerekmektedir. Kişisel veriler düzenlendikten sonra Tercih ekranı otomatik olarak açılacaktır.

-Adaylar eğitim bilgisi bölümünde, eğitim bilgisi ekle seçeneğine tıklayarak eğitim durumlarını eksiksiz doldurmalılar.

-Bu kılavuz, MSB’nin 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı kapsamında yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise veya dengi bir kurumundan mezun olmuş uzman çavuş alımlarını kapsamaktadır.

-Sözleşmeli er olarak görev yapmakta olanlar doğru beyanda bulunmayıp, başvuruda bulunsa bile kayıt-kabul bölümünde elenecek ve seçim aşamasına gelemeyecekler.

-Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İntenet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

-Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli er olarak görev yapmakta olanların başvurusuna geri dönüş yapılmayacaktır.

-Askerlik hizmetini yapmamış kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

-Bedelli askerlik yapanlar veya halen yapmakta olanlar başvuru yapabilirler. Bedelli askerlik yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğine tıklayarak askerlik durumlarını doldurabilirler.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 17:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler