MSB S-400 'lerin teslimatının başladığını açıkladı

Son Dakika! Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı S-400 Savunma Füzelerinin İlk parçası Ankara'ya geldi. Resmen teslimatın başladığını açıklayan Milli Savunma Bakanlığı, 12 Temmuz 2019 itibariyle S-400 Savunma Füze Sistemlerinin Ankara'ya ulaştığını belirtti.

MSB S-400 'lerin teslimatının başladığını açıkladı

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nin de üzerinde durduğu konulardan biri S-400’lerdi. ABD hükümeti Rusya ile bu konuda anlaşmanın sağlanması halinde Türkiye’ye bazı yaptırımlar yapacağını bildirmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yaptırım falan olmayacağını dile getirmişti.

Son Dakika

Türkiye’nin hava savunmasını güçlendirmek için Rusya’dan alacağı S-400 Savunma Füzeleri ile ilgili bu gün bir son dakika olayı gerçekleşti. Milli Savunma Bakanlığı S-400 Savunma Füzeleri ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. MSB tarafından yapılan açıklamada S-400 Savunma Füze sisteminin ilk parçalarının 12 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’ya geldiği bildirildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlamıştır.”

10 soruda s400

Olası Şehirler

Rusya’dan getirilen S-400 Savunma Füzeleri Sistemi Türkiye’de 2 ile kurulacak. Olası bu 2 il şu şekide:

Şanlıurfa Birecik

911 km’lik Suriye sınırının orta noktası kabul edilen Şanlıurfa Birecik S-400’lerin kurulacağı olası şehirlerden biridir.

Mersin Ya Da Hatay

İkinci kuruluş yeri ise Mersin ya da Hatay olarak düşünülüyor. Akdeniz’i bu şekilde savunma hattı içerisine alabilecekleri için bu şehirler de olası şehirlerdendir.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 13:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler