Müjdat Gezen Davasında Ünlü Oyuncuya Beraat Verildi!

2. Abdülhamit'in torununa hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Müjdat Gezen'in duruşması İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi söz konusu olan Gezen davasında ünlü oyuncuya beraat kararı verildi!

Müjdat Gezen Davasında Ünlü Oyuncuya Beraat Verildi!

Katıldığı bir televizyon programında, 2. Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever’e hareket ettiği iddiasıyla yargılanan ünlü sanatçı Müjdat Gezen’in beraatına karar verildi. Duruşma İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşti ve davada tutuksuz yargılanan Müjdat Gezen ile şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever yer almadı. Her iki tarafı da avukatları temsil ederken, şikayetçi Vatansever’in avukatı Cem Kaya, sanık hakkında şikayetin sürdürüldüğünü söyledi.

Müvekkilinin lehine 27 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildiğini savunan Kaya, şikayetin sürdürüldüğünü ve sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Hakaret Kastıyla Söylenilmedi

Sanık Gezen’in avukatı Emine Deni Şeren ise, asliye hukuk mahkemesinin vermiş olduğu karara itiraz edileceğini belirterek Gezen’in hakaret kastı olmadığını belirtti. Mizahi bir dille eleştiri yaptığını aktaran Şeren, karşı tarafın mizahi bir biçimle yapılan eleştirilere tahammül etmesi gerektiğini kaydederek Gezen’in beraatını talep etti.

Beraatına Karar Verildi

Ünlü sanatçı Müjdat Gezen’e hakaret davası açılmış ancak fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması ve yasal delil bulunmaması sebebiyle mahkeme Gezen’in beraatına karar verdi.

Söz konusu iddianame ile Gezen, 9 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis ile yargılanmaktaydı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 21:17

YORUM EKLE